אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רבד מוכרת את זכויותיה ב-3 מכרזים מסחריים בשוויץ תמורת 15.4 מיליון פרנק שוויצרי

רבד מוכרת את זכויותיה ב-3 מכרזים מסחריים בשוויץ תמורת 15.4 מיליון פרנק שוויצרי

זאת מתוך 5 מכרזים. לפי חברת ייזום הנדל"ן, בעקבות המכירה היא אינה צפויה לרשום רווח או הפסד משמעותי בדוחותיה הכספיים

27.03.2013, 11:59 | ענת ציפקין

רבד, חברת ייזום הנדל"ן בשליטתו של יגאל אהובי (63.7%) מוכרת את זכויותיה בשלושה מתוך חמישה מרכזים מסחריים בשוויץ בתמורה ל-15.4 מיליון פרנק שוויצרי. היא מציינת כי בעקבות המכירה היא אינה צפויה לרשום רווח או הפסד משמעותי בדו"חותיה הכספיים.

קראו עוד בכלכליסט

העסקה האחרונה אותה ביצעה רבד לפני עסקה זו בוצעה בסוף 2012, כאשר מכרה 50% ממקבץ נכסים בגרמניה לשותף מקומי ללא תמורה כספית. רבד דיווחה אז כי לאור העובדה ששווי מקבץ הנכסים בדו"חותיה הכספיים שווה לגובה יתרת ההלוואה - כלומר רשום בשווי אפס בספריה - ולאור זכותו של הבנק המממן על ההכנסה המתקבלת מהשכרת הנכס, החליט דירקטוריון החברה למכור 50% ממניות החברה המחזיקה באותו נכס - (מון) ללא תמורה כספית. מון הינו מקבץ נכסים בשש ערים בגרמניה: ברגדוף, קוני בס, לייפציג, איסמינג, בגנהוף ונויס.

יגאל אהובי, יו"ר הדירקטוריון ובעל השליטה ברבד יגאל אהובי, יו"ר הדירקטוריון ובעל השליטה ברבד יגאל אהובי, יו"ר הדירקטוריון ובעל השליטה ברבד

בשנה האחרונה ניהלה רבד משא ומתן עם הגוף המממן להארכת תקופת ההלוואה או למיחזורה. רבד כבר ציינה בעבר כי במידה והמשא ומתן לא יצלח, היא תבחן כאופציה את מכירת המקבץ. כאמור, שווי מקבץ הנכסים בספריה כיום זהה ליתרת ההלוואה, וזאת לאחר שבשנה החולפת הופחת שוויו ב־35.6 מיליון שקל.

מניית רבד, שיו"ר הדירקטוריון שלה הוא בעל השליטה אהובי - איבדה 15% מערכה בשנה האחרונה ונסחרת בשווי שוק מצומק של 107מיליון שקל, פרסמה לפני כעשרה ימים את דו"חותיה הכספיים, מהם עולה כי סיכמה את שנת 2012 עם גירעון של 317 מיליון שקל בהון החוזר. מהדו"ח עולה כי רבד צמצמה את ההפסד הענק של 73 מיליון שקל שרשמה בשנת 2011, וסיכמה את שנת 2012 בהפסד נמוך הרבה יותר של 2.5 מיליון שקל "בלבד". תרמו לקיטון בהפסד ירידה בהיקפי השיערוכים השליליים לנכסי נדל"ן להשקעה (9.6 מיליון שקל בשנת 2012 לעומת 87 מיליון שקל בשנת 2011 ), אך אלו קוזזו באמצעות קיטון של 28% בהכנסות ל-57 מיליון שקל, ועלייה בהיקף הוצאות המימון (נטו) שהסתכמו ב-7.3 מיליון שקל, לעומת הכנסות מימון (נטו) של 50 מיליון שקל בשנת 2011.

עיון בתזרים המזומנים החזוי של החברה שפורסם בדו"חותיה השנתיים לפני כעשרה ימים מראה כי הבעיה העיקרית הניצבת מולה היא כיצד לממן את התחייבויותיה. מהתזרים עולה כי רבד מקווה למימוש נכסים מאסיבי בשנת 2013 ובשנה הבאה, כמו גם לגיוס אגרות חוב נוסף. היא מציינת כי לאחר שמימשה בשנת 2013 נכסים בשוויץ, נכס באנגליה, ושטח משרד בבניין פלטינום בישראל, בשנה הנוכחית ובשנת 2014 היא צפויה לממש נכס נוסף בשוויץ ובאנגליה - האמורים בין היתר להזרים לה 82 מיליון שקל, ו-28 מיליון שקל, בהתאמה.

רבד בונה עוד על הנפקת אגרות חוב בהיקף של 55 מיליון שקל עוד השנה. אלה אמורים, בין היתר, לאפשר לה לממן בשנים 2013 -2014 פירעון של קרן אג"ח וקרן הלוואות בהיקף של 89 מיליון שקל, ו-52 מיליון שקל, בהתאמה, כשבקופתה (סולו ) 10 מיליון שקל בלבד. דו"חות הסולו של החברה מראים כי בסעיף התחייבויות שוטפות עליה לפרוע 89 מיליון שקל לתאגידים בנקאיים בשנה הקרובה, כמו גם 41 מיליון שקל לבעלי האג"ח שלה. בטווח הזמן הארוך- התחייבותיה לבעלי האג"ח מסתכמים ב-41 מיליון שקל נוספים.

רבד פועלת בתחום הנדל"ן במדינות מערביות ברכישה, השכרה והשבחה של נכסים מניבים. היא מחזיקה 13 נכסי נדל"ן: בגרמניה, בשוויץ, באנגליה, בישראל, בקנדה, ואירלנד.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות