אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אליסון משתולל: אורקל משיקה את השרתים המהירים בעולם צילום: בלומברג

אליסון משתולל: אורקל משיקה את השרתים המהירים בעולם

לארי אליסון הציג את החומרה החדשה של אורקל שאמור להוציא את החברה מהבוץ בו היא נמצאת. וכמיטב המסורת שלו, אליסון לא התאפק לשלוח חץ מורעל לברך של IBM

27.03.2013, 12:27 | רפאל קאהאן

לארי אליסון, מייסד ומנכ"ל אורקל, הכריז אמש על פריצת דרך בתחום החומרה והציג רענון שלם לקו שרתי ה-SPARC שלה המיועדים לתחום הביניים וכן לקצה הגבוה עם שרתי SPARC T5 ו-SPARC M5 המריצים את סולאריס של אורקל.

קראו עוד בכלכליסט

שרתי ה-SPARC T5 של אורקל לתחום הביניים מבוססים על מעבד ה-SPARC T5, בחברה טוענים שמדובר במיקרו-מעבד המהיר ביותר בעולם, זאת על בסיס מבחני ביצועים שפורסמו באתר של אורקל.

מחשבי ה-SPARC M5 מיועדים לתחום שוק המיינפריים שנשלט באופן כמעט מוחלט על ידי IBM. החשיבות של חומרה חזקה במיוחד גדלה בשנתיים האחרונות במקביל לגידול בשימוש בטכנולוגיות ביג-דאטה, כך שהמוצרים המהירים יותר זוכים להעדפה ברורה.

הקנייה של סאן הכניסה את אורקל לתחום החומרה, עכשיו על אליסון להוכיח שהייתה זו החלטה נכונה, צילום: בלומברג הקנייה של סאן הכניסה את אורקל לתחום החומרה, עכשיו על אליסון להוכיח שהייתה זו החלטה נכונה | צילום: בלומברג הקנייה של סאן הכניסה את אורקל לתחום החומרה, עכשיו על אליסון להוכיח שהייתה זו החלטה נכונה, צילום: בלומברג

במסגרת מסיבת העיתונאים שלח אליסון עקיצה לכיוון יריבתה של אורקל IBM, "ניתן לקבל יותר מהירות, אבל רק אם תהיו מוכנים לשלם 80% פחות", אמר אליסון בהתייחסו להשוואת המהירויות שנעשו בין שרתי ה-SPARC החדשים של אורקל ושרתים מתוצרת IBM.

על פי ההשוואה שרתי אורקל הראו ביצועים מהירים פי שמונה משרתיה של IBM, בנוסף שרתי ה-SPARC החדשים אמורים לעלות כ-80% פחות מאלו של היריבה.

הסיבה למסיבה

לאליסון יש סיבות רבות לדאגה. ההשקה שבוצעה באופן שמזכיר יותר הופעות רוק אמורה כנראה להסיט את תשומת הלב מהעובדה שמצבה של אורקל הוא בכי רע.

אורקל סובלת מירידה חדה בהכנסות. תחום החומרה הכניס כ-23% פחות מהתקופה המקבילה אשתקד. והמשקיעים כבר החלו להלחיץ את אליסון, אורקל השקיעה כ-7.4 מיליארד דולר בקנייתה של סאן מיקרוסיסטמם שאחראית לתחום החומרה בחברה.

אולם עד היום לא הצליחה אורקל להפוך את ההשקעה הזו לתחום מכניס. התחרות עם IBM וכן עם HP ששולטות על רוב השוק אף גרמה לאליסון להיתבע בבתי המשפט כמו לדוגמה במקרה של HP, שכנראה תקבל סכום של כמה מיליארדי דולרים מאורקל.

מצבה הלא מזהיר של HP משאיר לאורקל רק יריב רציני אחד להתחרות בו, IBM מייצגת כרגע את האויב העיקרי ועל כן היא כנראה תמשיך לספוג את עקיצותיו של אליסון בחודשים הקרובים. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
תגובה ל-1
המצב לא רק רע, אלא איך אמרו הגששים "המצב בטטה". הפתרון שהם מציעים עכשיו הוא גירסה משודרגת לפתרון שהם הציעו בעבר עם T4, רק שעכשיו הם מכוונים את זה לשוק המיינפריים, ומה בדיוק יהיה האידיוט שירצה להחליף מערכת Mainframe למשהו שהיה אתמול SUN והיום הוא אורקל ועם השגעונות של לארי אליסון, לך תדע מתי הוא פתאום יחליט לסגור? (תסתכל לדוגמא מה קרה עם אורקל מול HP כאשר אורקל החליטה חד צדדית לדפוק את HP והלקוחות עם חוזים ושרות, וזה היה רק לפני שנה!). כל מה שנציג של IBM צריך לעשות זאת לאמר משהו פשוט: "אנחנו עשרות רבות של שנים בתחום ה-Mainframe, אנחנו מחדשים ונותנים לך תאימות לאחור, הכנסנו עוד מערכות הפעלה ל-Mainframe כך שתוכל להשתמש בעוד אפליקציות, ואנחנו לא הולכים לפי קפריזות של אדם זה או אחר". ואגב, לגבי הרבעון האחרון: החולשה שאתה מדבר עליה היא נפילה של 23%, והבעיה של SUN היא לא בעיה של ביצועים חלשים בגלל מעבד זה או אחר. הבעיות הם: 1. חברות שהאמינו בעבר ל-SUN, כבר לא כל כך מאמינות (ראה מה קרה שהחברה פתחה את הקוד ובפתאומיות סגרה, ובדרך גם הרגה כמה מוצרים מבלי להודיע תקופה ארוכה מראש). 2. כשאתה יכול להרים היום עשרות, מאות ואלפי שרתים וירטואליים במחשבון ענן כמו אמזון וכו' - אתה לא צריך להשקיע עשרות או מאות אלפי דולרים ברכישה, תחזוקה, שדרוג וכו' של שרתים פיזיים, וחברות מתחילות להבין זאת ולהשתמש בזה במקום לקנות ציוד של SUN. בקיצור - אוי אברוך
חץ , תל אביב  |  27.03.13
1.
בכי רע?
אורקל אומנם הציגה ברבעון האחרון חולשה בתחום השרתים והרכישה של סאן אכן טרם הצדיקה את עצמה, אבל להגיד שמצבה של אורקל הוא בכי רע זה ממש ביזיון. רק לסבר את האוזן, החברה הציגה ברבעון האחרון הכנסות של 9 מיליארד דולר ורווח נקי של 2.5 מיליארד דולר. גם לאחר הנפילה האחרונה, שווי השוק של אורקל עומד על 149 מיליארד דולר והיא עדיין חברת התוכנה השניה בגודלה בעולם.
בכי רע? , בכי רע?  |  27.03.13