אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סימן השווה האדום: קמפיין חדש לתמיכה בנישואים חד מיניים

בשולי הרשת

סימן השווה האדום: קמפיין חדש לתמיכה בנישואים חד מיניים

קמפיין מקוון נרחב בארצות הברית קורא למשתמשים להחליף את תמונות הפרופיל שלהם בפייסבוק כדי לקדם את זכותה של הקהילה הגאה במדינה להתחתן, על רקע דיונים בנושא בקליפורניה. גולשים ישראלים הצטרפו למחאה

27.03.2013, 18:51 | עומר כביר
לא מעט משתמשי פייסבוק בארה"ב תהו בימים האחרונים לפשר סימני השווה האדומים שהחליפו את תמונת הפרופיל של רבים מחבריהם. הפתרון לתעלומה: קמפיין מקוון לתמיכה באישור נישואים חד-מיניים, שנערך לרגל דיונים בנושא של בית המשפט העליון של ארה"ב שנערכים השבוע.

קראו עוד בכלכליסט

בימים אלו דנים השופטים בעתירה נגד האיסור של מדינת קליפורניה על נישואים חד-מיניים. הדיונים מעוררים עניין רב בארה"ב, כשמול בניין בית המשפט בוושינגטון די.סי. ניצבים אלפי מפגינים משני צדי המתרס. ברשת, ארגון Human Rights Campign קרא לתומכי נישואים חד-מיניים להחליף את תמונת הפרופיל שלהם לסימן שווה אדום וכן ללבוש אדום ברחובות ולהשתתף בהפגנות ועצרות.

הקמפיין הגיע גם לארץ. עמוד פרופיל של גולש ישראלי הקמפיין הגיע גם לארץ. עמוד פרופיל של גולש ישראלי הקמפיין הגיע גם לארץ. עמוד פרופיל של גולש ישראלי

המהלך זכה להד ניכר ברשת, כאשר הפוסט המקורי זכה לקרוב ל-90 אלף לייקים ושיתופים וגרר כמה פוסטים דומים מגופים אחרים שזכו כל אחד לעשרות אלפי או מאות אלפי שיתופים. הקמפיין הגיע גם לישראל ומספר לא ידוע של גולשים החליפו את תמונת הפרופיל, כדי להביע סולידריות עם הקהילה הגאה בארה"ב.

גם המחוקקים מחליפים את תמונת הפרופיל

המהלך עורר הד גם בקרב המחוקקים, ולפי דיווח של הדנבר פוסט לפחות 13 חברי קונגרס החליפו את תמונת הפרופיל בחשבון הטוויטר שלהם לשווה אדום. כמה מבקרים תהו, בצדק, איזו השפעה יכולה להיות לקמפיין זה על שופטי העליון והגדירו אותו כחסר טעם. גולשים בישראל זוכרים בוודאי קמפיינים דומים בעבר, כמו זה שקרא למשתמשים להוסיף לתמונת הפייסבוק שלהם אייקון של גלעד שליט כדי לקדם את המאמצים לשחרורו.

ספק אם מהלך זה בפני עצמו, בדומה לקמפיין השווה האדום, היה בו כדי להשפיע על החלטות ראש הממשלה בנושא. ואולם, כפי שמציינים תומכי הקמפיין הנוכחי, החלפת תמונת הפרופיל יכולה לקדם את המודעות לנושא, לשמש כזרז ליציאה למחאה בעולם הלא-מקוון ולחשוף אנשים נוספים לדיון שמתרחש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות