אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סאני: לא נשלם התשלום הקרוב לבעלי האג"ח בסך 60 מיליון שקל צילום: צביקה טישלר

סאני: לא נשלם התשלום הקרוב לבעלי האג"ח בסך 60 מיליון שקל

החברה שבשליטת אילן בן דב מסבירה כי אין ברשותה מקורות נזילים לתשלום חובותיה למשקיעים

28.03.2013, 15:48 | גיא בן סימון
חברת סאני, שבשליטת אילן בן דב, הודיעה היום (ה') כי היא לא צפויה לבצע את תשלום הקרן והריבית למחזיקי אגרות החוב מהסדרות א'-ג' במועד הפירעון הקרוב: ה-1 באפריל. סאני מסבירה כי אין ברשותה מקורות נזילים לתשלום חובותיה למשקיעים.

קראו עוד בכלכליסט

נציגות המחזיקים של סאני החליטה לפני כשבוע לממש את ההחלטה שהתקבלה באסיפת מחזיקי האג"ח האחרונה, שלפיה היא דורשת מהחברה את תשלום הקרן והריבית שהיו אמורים להיות משולמים בינואר ונדחו ל־1 באפריל. לסאני אין בקופה הסכום הזה, ומדובר למעשה בהחלטה להפסקת המגעים להסדר חוב שהתקיימו מול בן־דב. יעקב לוקסנבורג, בעל האג"ח הגדול בסאני, אמר לפני כשבוע: "אנחנו, מחזיקי האג"ח, החלטנו לקחת את השליטה בחברה וזה יקרה בהליך משפטי מהיר".

אילן בן דב אילן בן דב אילן בן דב

נציגות סאני כוללת את עו"ד גיא גיסין ועופר גזית. עם זאת, בדומה לתהליך בקבוצת אי.די.בי, נטילת השליטה בסאני לא בהכרח מעבירה באופן מעשי את האחזקה של סקיילקס בפרטנר לידי מחזיקי החוב של סאני. סקיילקס טוענת כי החלפת השליטה בסאני תקשה על קבלת מימון גם בסקיילקס. בנוסף, בן־דב עלול לאבד את הזיכיון של בן־דב למכירת מכשירי הסלולר של סמסונג, שמייצרת רווח של כ־100 מיליון שקל בשנה, ואת הזכות למנות שני דירקטורים בפרטנר, אם יאבד, כאמור, את השליטה בסאני. לסאני חוב של 254 מיליון שקל לבעלי האג"ח. ויולה קרדיט מנהלת גם מגעים להעמדת הלוואה של 50 מיליון שקל לסאני.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות