אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
Pressgram: "אינסטגרם" לפרנואידים וצלמים מקצועיים צילום מסך: College Humor

Pressgram: "אינסטגרם" לפרנואידים וצלמים מקצועיים

פרויקט חדש בקיקסטארטר מניע בניית אפליקציית עיבוד ושיתוף תמונה שנועדה במיוחד לפלטפורמת הבלוגים וורדפרס. בעזרתה, יוכלו המשתמשים להגן על זכויות היוצרים מפני שינויים בתנאי השימוש באינסטגרם

30.03.2013, 19:19 | ניצן סדן
ג'ון סדינגטון הוא מפתח חובב צילום, אשר נהג להעלות תמונות רבות באינסטגרם בטרם השתנו תנאי השימוש באפליקציה וחלק מהזכויות על תמונותיו עברו לידי בעליה, פייסבוק.

קראו עוד בכלכליסט

המפתח חנך אמש (ו') פרויקט חדש בקיקסטארטר, לבניית אפליקציה בשם Pressgram. זהו כלי לעיבוד ושיתוף תמונות במיוחד עבור בלוגרים וצלמים, בו יישמרו זכויותיהם על היצירות שיפרסמו.

חרד לגורל התמונות שלך באינסטגרם? יש פיתרון לבעלי וורדפרס, צילום מסך: College Humor חרד לגורל התמונות שלך באינסטגרם? יש פיתרון לבעלי וורדפרס | צילום מסך: College Humor חרד לגורל התמונות שלך באינסטגרם? יש פיתרון לבעלי וורדפרס, צילום מסך: College Humor

אינסטגרם הכריזה בדצמבר האחרון על שינויים בתנאי השימוש באפליקציה, אשר בתחילה העבירו את כל התמונות לרשות החברה, לרבות זכויות מסחריות. לאחר מחאה נרחבת ברשת, הוחלט לבטל את הסעיפים המסחריים. אבל עדיין, התמונות שלכם נמצאות בידי פייסבוק, בעלת אפליקציית שיתוף התמונות הפופולרית. לרשת החברתית יש נטיה מטרידה לשנות את תנאי השימוש בשירותיה, מה שמציב סכנה לפרטיות ובמקרה של אינסטגרם - גם לזכויות היוצרים.

פרסגרם תאפשר למשתמשים להעלות תמונות ישירות לבלוגים שלהם בוורדפרס, לאחר ביצוע עיבוד תמונה שכולל פילטרים אמנותיים בדומה לאלו של אינסטגרם. סדינגטון גייס עד כה 36,000 דולר מתוך סכום היעד, 50 אלף. המפתח עומד בראש חברת 8bit, שלפי The Next Web בנתה את Standart theme - אחד העיצובים הפופולריים ביותר בוורדפרס לבניית אתר.

בפועל, ישנו מגוון גדול, עצום ורב של אפליקציות עיבוד תמונות ידידותיות, חלקן מוטמעות בסמארטפונים עצמם (כמו במכשירי נוקיה ובלקברי, למשל). כל ארגון או משתמש פרטי יכול לעבד תמונה ולהעלות אותה לאן שירצה. עם זאת, סנכרון טבעי עם וורדפרס עשוי להקל במידת מה על התהליך.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות