אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דליפת נפט של אקסון מובייל הציפה שכונה בארקנסו; אנשים פונו מבתיהם צילום: אי פי אי

דליפת נפט של אקסון מובייל הציפה שכונה בארקנסו; אנשים פונו מבתיהם

החברה החלה במאמצי ניקוי לאחר שאלפי חביות נפט נשפכו בסמוך למייפלאואר, בעקבות קרע בצינור שמוביל נפט מקנדה לארה"ב

31.03.2013, 10:19 | סוכנויות הידיעות
חברת הנפט אקסון מובייל החלה במאמצי ניקוי לאחר שאלפי חביות נפט נשפכו בסמוך למייפלאואר, ארקנסו, בעקבות קרע בצינור נפט שהוביל נפט מקנדה. דליפת הנפט הכבדה קרוב לוודאי שתעלה שוב לדיון את השאלה האם יש להעביר נפט מקנדה.

קראו עוד בכלכליסט

החברה מסרה כי לאחר שהדליפה נחשפה ביום שישי, היא סגרה את צינור פגסוס, שיכול להעביר למעלה מ-90 אלף חביות ביום בין אילינוי לטקסס. רק השבוע הוטל על אקסון קנס בגובה 1.7 מיליון דולר, בשל דליפה מ-2011 שארעה בנהר ילוסטון. מאקסון נמסר כי צוותי הניקוי הצליחו להציל קרוב ל-4,500 חביות נפט. עם זאת, רשות ההגנה על איכות הסביבה האמריקאית הגדירה את האירוע כ"דליפה חמורה" ואנשים פונו מ-22 בתים בעקבות המקרה, לאחר שהנפט זרם לתוך החצרות.

דליפת נפט במפרץ מקסיקו ב-2010, צילום: אי פי אי דליפת נפט במפרץ מקסיקו ב-2010 | צילום: אי פי אי דליפת נפט במפרץ מקסיקו ב-2010, צילום: אי פי אי

במקביל, בתקופה האחרונה משרד החוץ האמריקאי בוחן מחדש את השימוש בצינור הנפט קיסטון XL, שיוכל להעביר ביום 800 אלף חביות נפט ,שנחשב כבד יותר מכיוון שהוא מדולל עם נוזלים קלים שמאפשרים לו לזרום בצינורות, משדות הנפט בקנדה למדינות המפרץ בארצות הברית, זאת בעקבות מחאה של פעילים סביבתיים, שטוענים כי נפט מסוג זה גורם ליותר נזק.

BP זיהמה - ושילמה

בית המשפט בארצות הברית אישר בדצמבר האחרון הסכם בין חברת הנפט BP ועורכי הדין המייצגים את הקרבנות של דליפת הנפט במפרץ מקסיקו ב-2010, במסגרתו תפצה החברה למעלה מ-100 אלף אנשים ועסקים עבור הפסדים כלכליים ופגיעה בסביבה. על פי ההערכות ב-BP, סכום הפיצויים בנושא זה יעמוד על 7.8 מיליארד דולר. עם זאת, לא הוטלה מגבלה על גובה הסכום המקסימאלי, ו-BP עשויה בסופו של דבר לשלם סכום גבוה יותר.סכום זה יתווסף לתשלום של 4.5 מילארד דולר שנפסק על החברה לשלם לרשויות בארה"ב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות