אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דל ישקול הצעות מתחרות על החברה שהקים, במידה ויובטח לו תפקיד המנכ"ל צילום: בלומברג

דל ישקול הצעות מתחרות על החברה שהקים, במידה ויובטח לו תפקיד המנכ"ל

מייקל דל, מייסד יצרנית המחשבים Dell, יתמוך בהצעת הרכישה של קבוצת ההשקעות בלקסטון ויוותר על התוכנית שלו לרכוש בחזרה את החברה - במידה וימשיך לכהן בראשה

01.04.2013, 12:54 | הראל עילם
מייקל דל, מייסד ומנכ"ל יצרנית המחשבים בעלת אותו השם, מוכן לשקול לוותר על התוכנית שלו לרכוש את החברה ולהפוך אותה לפרטית - במידה ויובטח לו תפקיד המנכ"ל. כך דיווחה סוכנות הידיעות בלומברג, כאשר היא מצטטת מקורות הקרובים לדל.

קראו עוד בכלכליסט

לפני כחודשיים, דל - בעל המניות העיקרי בחברה, המחזיק ב-15.6% מהמניות - הציג תוכנית מפורטת לרכישת החברה במתכונת Buyout לפי 14 דולר למניה, בשיתוף פעולה עם מיקרוסופט וקבוצת ההשקעות סילבר לייק. באותה שעה, העסקה נחשבת לבטוחה וחתוה, כאשר לפי ההערכות אף משקיע לא יכל להציג אלטרנטיבה מתחרה.

עם זאת, לפני מספר שבועות החלו להופיע רמזים לפיהם המיליארדר קארל אייקהן, וקבוצת ההשקעת בלקסטון, הגישו הצעות מתחרות וגבוהות יותר משל דל. דיווחים אלו התגלו כמדויקים במהלך סוף השבוע האחרון, כאשר Dell פרסמה את כל פרטי הדיונים הפנימיים ובלקסטון התייצבה כמועמדת החזקה ביותר, עם הצעה של עד 14.5 דולר למניה.

מייקל דל, שוקל את עתידו בחברה שהקים, צילום: בלומברג מייקל דל, שוקל את עתידו בחברה שהקים | צילום: בלומברג מייקל דל, שוקל את עתידו בחברה שהקים, צילום: בלומברג

פתאום, כולם רוצים לחזור לשוק המחשבים

בימים האחרונים הופיעו דיווחים נוספים, לפיהם דל ובכירים בבלקסטון - ביניהן דויד ג'ונסון, בכיר לשעבר ב-Dell שפרש רק לפני מספר חודשים - נפגשו לפני כחודש באוסטין על מנת לדון בהצעה. כעת, כאמור, מקורות טוענים כי דל אמר שהוא מוכן לשקול לתמוך בההצעה המתחרה של בלקסטון ולהצביע לטובתה - במידה ויובטח לו כי ימשיך לכהן כמנכ"ל החברה גם לאחר מכירתה. פורצ'ן טען כי בלקסטון נמצאים במגעים לגיוס מנכ"ל חיצוני - מארק הרד, מנכ"ל HP לשעבר.

ללא תמיכת דל, המשקיעים יתקשו לגייס את הרוב הנדרש לאישור העסקה - וכן את ההון שיכסה את מניותיו של דל, המוערכות ב-4.5 מיליארד דולר. לפי המקורות, דל ימשוך את תמיכתו ואת הונו במידה ולא יובטח לו התפקיד.

מקורות בוול סטריט ג'ורנל אומרים כי הנהגת בלקסטון מוכנה לאפשר לדל להמשיך לכהן כמנכ"ל - אבל אינם בטוחים שהוא יהיה מוכן לעבוד יחד עם ג'ונסון, שבמידה והעסקה תצא לפועל יצטרף ככל הנראה לדירקטוריון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות