אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רוסיה לא תסייע לבעלי פיקדונות שאיבדו את כספם בקפריסין צילום: אי פי איי

רוסיה לא תסייע לבעלי פיקדונות שאיבדו את כספם בקפריסין

בעלי חשבונות גדולים שבהם יש למעלה מ-100 אלף יורו, רבים מהם אזרחי רוסיה, עתידים לאבד 60% מפיקדונותיהם בשל תוכנית החילוץ של האיחוד האירופי

01.04.2013, 14:20 | סוכנויות הידיעות

ממשלת רוסיה לא תגיש סיוע לעסקים שאיבדו כסף בקפריסין, כך הודיע סגן ראש הממשלה איגור שובלוב. דבריו מדגישים את נחישותה של רוסיה לחסל את זליגת כספים רוסיים אל מרכזים פיננסיים מעבר לים. כך מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס.

תור לבנק בקפריסין, צילום: איי פי תור לבנק בקפריסין | צילום: איי פי תור לבנק בקפריסין, צילום: איי פי

בעלי חשבונות גדולים שבהם יש למעלה מ-100 אלף יורו, רבים מהם אזרחי רוסיה, עתידים לאבד 60% מפיקדונותיהם בבנק הקפריסאי הגדול ביותר בשל תוכנית החילוץ של האיחוד האירופי שנועדה להציל את האי מפשיטת רגל.

"אם יאבדו אזרחים רוסיים כסף יהיה הדבר "מצער מאד, אך ממשלת רוסיה לא תנקוט צעדים במקרה כזה", אמר שובלוב בראיון טלוויזיוני, כך על פי סוכנות הידיעות אינטרפקס. אך אם חברה גדולה, שבה יש לממשלת רוסיה אחזקות, תספוג הפסדים משמעותיים, תשקול הממשלה שינוי מדיניות, בכל מקרה לגופו, אמר שובלוב.

קפריסין נחשבת יעד מרכזי לתנועת סכומי כסף גדולים מרוסיה ואליה. לפי בנק מורגן סטנלי.משקיעים רוסיים בקפריסין נהנים מהטבות מס אך חלקם מבקשים להתחמק מתשלום המיסים החלים עליהם לרשויות המס ברוסיה, טען שובלוב.

על פי נתוני הבנק המרכזי של קפריסין מינואר, רוב הכסף המופקד בבנקים הקפריסאיים שאינם פועלים תחת חוקי האיחוד, המסתכם בכ-19 מיליארד יורו, שייך לאזרחים רוסיים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות