אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"משחקי הכס" שברה את השיא של עצמה בהורדות פיראטיות

בשולי הרשת

"משחקי הכס" שברה את השיא של עצמה בהורדות פיראטיות

הפרק הראשון בעונה השלישית של סדרת המופת מבית HBO זכה ליותר ממיליון הורדות תוך פחות מיממה. בכך, הפך לקובץ שהורד בקצב המהיר ביותר בהיסטוריה דרך אתרי שיתוף קבצים

02.04.2013, 16:56 | הראל עילם

בארץ סצינת ההורדות נאבקת על חייה, אבל שום דבר לא יכול לעצור את קהילת שיתוף הקבצים העולמית - ואת אהבתה ל"משחקי הכס", סדרת המופת של HBO.

קראו עוד בכלכליסט

קצב ההורדות הפיראטיות של הפרק הראשון בעונה השלישית של הסדרה, שזכתה לתואר המפוקפק "המורדת ביותר ברשת", קבע שיא חדש. כך, לפי דיווח של אתר TorrentFreak.

משחקי הכס, מלכת הפיראטים. המלך ג משחקי הכס, מלכת הפיראטים. המלך ג'ופרי משחקי הכס, מלכת הפיראטים. המלך ג

הפרק הוא כעת הקובץ עם קצב ההורדות המהיר ביותר בהיסטוריה, לפחות דרך פלטפורמות שיתופי קבצים. מצד חברת HBO,היא ציינה כי 6.7 מיליון איש צפו בפרק בארצות הברית, מספר שיא עבור החברה ועבור הסדרה.

לפי TorrentFreak, טורנט בודד אחד הצליח לצבור בו זמנית למעלה מ-160 אלף חיבורים. השיא הגבוה ביותר שנרשם עד כה היה 144 אלף חיבורים בו זמנית, לפרק הראשון בעונה האחרונה של סדרת Heroes. זה, כאמור, לטורנט אחד בלבד; האתר עקב אחרי עוד שלושה טורנטים פופולריים, והם הגיעו בסך הכל ל-480 אלף חיבורים בו זמנית. בסל הכל, למעלה ממיליון איש הורידו את הקובץ בתוך פחות מיממה.

בעלי הזכויות דווקא מפרגנים לפיראטים

אחת הסיבות להיקף הפיראטיות של הסדרה היא המגבלות על צפייתה - היא מופצת אך ורק ללקוחות רשת HBO, ולא דרך אתרי אינטרנט כגון הולו. למרות הסירוב של HBO לעבוד עם חברות תכני אינטרנט והעמדה הקשה שלה כנגד פיראטיות, רוב הבכירים המעורבים בהפקת הסדרה ציינו בעבר כי הם רואים את שיעורי הפיראטיות הגבוהים של הסדרה כ"מחמאה"; ביניהם נמנים מייקל לומברדו, נשיא השידורים של HBO, דיוויד פטררקה, אחד מבמאי הסדרה וג'ורג ר.ר. מרטין, הסופר זוכה הפרסים שעל בסיס ספריו נוצרה הסדרה.

החברה עצמה ציינה בעבר כי הסדרה גם רושמת הצלחה מרשימה במכירות עותקי DVD ובלו-ריי, ומחזיקה בקהל נאמן שמוכן לתמוך בה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות