אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דנקנר יצא לניו יורק לסגור את עסקת בניין HSBC צילום: צביקה טישלר

בלעדי לכלכליסט

דנקנר יצא לניו יורק לסגור את עסקת בניין HSBC

בעל השליטה באי.די.בי ידון בהצעה חדשה לרכישת הבניין במנהטן תמורת 775 מיליון דולר. דנקנר צפוי להיפגש בניו יורק גם עם אדוארדו אלשטיין

03.04.2013, 07:49 | גולן חזני

נוחי דנקנר, בעל השליטה באי.די.בי, יצא אתמול לניו יורק כדי לקדם את עסקת מכירת בניין HSBC, כך נודע ל"כלכליסט".

עוד נודע כי גורם אמריקאי הצטרף למירוץ אחר הבניין וכי מחירו עשוי להיות יותר מהשווי שעליו דיברה אי.די.בי עד היום: 750 מיליון דולר. על פי גורמים המעורים בנושא, ההצעה החדשה עומדת על 775 מיליון דולר. ברכישת הבניין התעניינו עד היום חברות וקרנות מדרום־מזרח אסיה.

קראו עוד בכלכליסט

עסקה כזו עשויה להניב רווח של כ־170 מיליון דולר ותזרים של כ־350 מיליון דולר לחברת נכסים ובנין, ומסתמנת כאחת העסקאות הטובות ביותר בתחום הנדל"ן של משקיע ישראלי בארה"ב.

בניין HSBC בשדרה החמישית במנהטן מאכלס את מטה ההנהלה של בנק ההשקעות האמריקאי. הקומפלקס כולל משרדים ושטחי מסחר בשלושה מבנים מחוברים. הנכס נרכש ב־2009 על ידי דנקנר, דרך נכסים ובנין וכור, תמורת 330 מיליון דולר. בנובמבר 2011 רכשה נכסים ובנין את חלקה של כור בנכס תמורת 138 מיליון דולר (בנטרול חוב), לפי שווי של 480 מיליון דולר.

נוחי דנקנר. המכירה צפויה להזרים לאי.די.בי 350 מיליון דולר, צילום: אוראל כהן נוחי דנקנר. המכירה צפויה להזרים לאי.די.בי 350 מיליון דולר | צילום: אוראל כהן נוחי דנקנר. המכירה צפויה להזרים לאי.די.בי 350 מיליון דולר, צילום: אוראל כהן

בשנה האחרונה המשיך ערכו של הנכס לעלות. מסגרת הדו"חות לרבעון השלישי של 2012 שיערכה נכסים ובנין את הנכס ב־602 מיליון דולר. בחודש יוני ניצלה החברה את ההשבחה כדי לבצע מימון מחדש לנכס, שבמסגרתו קיבלה הלוואות של 400 מיליון דולר מבנק ג'יי.פי מורגן, לתקופה של 10 שנים. הודות לכך פרעה החברה הלוואות של 240 מיליון דולר מבנק הפועלים. מי שצפוי ליהנות מעמלות שמנות של עשרות מיליוני דולרים מהעסקה הוא ג'קי שימל, שותפו של דנקנר בגנדן.

במסגרת הנסיעה יפגוש דנקנר גם את שותפו אדוארדו אלשטיין, שרכש עד היום 10% ממניות גנדן בהשקעה של 25 מיליון דולר. אלשטיין צפוי להעביר 75 מיליון דולר נוספים, במימוש אופציה לרכישת 21% נוספים ממניות גנדן.

אלשטיין התנה את ההשקעה בהגעה להסדר חוב באי.די.בי אחזקות. הסדר כזה הושג לפני כשלושה שבועות עם נציגות המחזיקים, אולם טרם אושר באסיפת מחזיקי האג"ח של החברה.

באסיפה הקודמת לא הושג רוב דרוש (75%) לאישור דחיה נוספת של תשלום 65 מיליון שקל עד סוף מרץ כריבית למחזיקי סדרה ד'. בעקבות בקשה של קופות הגמל גלעד, החברות בנציגות, תתקיים הצבעה חוזרת. לטענת גלעד, היא הצביעה בטעות בעד נקיטת הליכים נגד אי.די.בי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות