אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: האייפון הבא יעלה השבוע על פסי הייצור - ביחד עם דגם מוזל צילום: Scott Schaen

דיווח: האייפון הבא יעלה השבוע על פסי הייצור - ביחד עם דגם מוזל

לפי גורמים המקורבים לנושא, אפל צפויה לסטות מאסטרטגיית המוצרים שלה ולחשוף אייפון חלש וזול יותר בחצי השני של השנה. בנוסף, ייחשף גם מכשיר דגל משופר - אייפון 5S

03.04.2013, 11:01 | עומר כביר
אפל צפויה להתחיל השבוע בייצור דגם האייפון הבא, במטרה להשיק את הסמארטפון הפופולרי בקיץ הקרוב. כך מדווח העיתון וול סטריט ג'ורנל, על סמך מקורות בעלי היכרות עם הנושא. לפי הדיווח המכשיר, שמכונה בתקשורת הטכנולוגיה אייפון 5S, יהיה בעל גודל וצורה דומים לדגם האייפון הנוכחי.

אם הדיווח נכון, יהווה המהלך חזרה לדפוס ההשקות שאפיין את אפל עד השקת האייפון 4S: החברה דחתה את אירוע השקת המכשיר מתחילת הקיץ לסתיו, כאשר בקיץ הציגה החברה את הגרסה החדשה של iOS.

משפחת האייפון תתהדר בדגם חדש, צילום: אוראל כהן משפחת האייפון תתהדר בדגם חדש | צילום: אוראל כהן משפחת האייפון תתהדר בדגם חדש, צילום: אוראל כהן

הפיצול הביא, לדעתי, לפגיעה משמעותית בעניין שייצרו אירועי השקת האייפון עצמו בסתיו, שכן חלק ניכר מהחידושים הינו בתוכנה שהוצגה חודשים קודם לכן. בחירה זו תרמה לאכזבה היחסית שעוררו שני דגמי האייפון האחרונים בקרב פרשנים (אם כי לא בקרב הצרכנים). איחוד בין הצגת המכשיר להצגת מערכת ההפעלה צפוי להפוך את אירועי השקת האייפון השנתיים ליותר מעניינים ועמוסי חידושים.

אייפון להמונים?

אפל משנה את דעתה? סמנכ"ל אפל: לא יפותח אייפון מוזל פיל שילר, סמנכ"ל בכיר בחברה, מזים את השמועות: החברה לא תפתח אייפון מוזל משום שמוצר כזה אינו עולה בקנה אחד עם תפיסת השיווק שלה. זאת, על אף תחזיות לפיהן מכשיר כזה יימכר בהיקף של יותר ממאה מיליון יחידות ניצן סדן, 4 תגובותלכתבה המלאה
במקביל, טוען הוול סטריט ג'ורנל, אפל עובדת עם החברות שמייצרות בעבורה את האייפון על מנת ליצור גרסה זולה יותר של המכשיר, שייתכן ותושק כבר בחציון השני של השנה. לדברי המקורות, האייפון המוזל יהיה גם הוא בעל מסך בן ארבעה אינץ', אך אפל תעשה בו שימוש במעטפת שונה מאשר בדגם האייפון היקר יותר.

אם אכן תשיק אפל דגם אייפון מוזל יהיה זה שינוי אסטרטגי משמעותי. עד עתה, פעלה אפל בתחום הסמארטפונים המוזלים באמצעות דגמי אייפון משנים קודמות, אותם המשיכה למכור בהנחה ניכרת לעומת מחירם המקורי.

דפוס זה נחל הצלחה ניכרת, שכן דגם האייפון 4S, בן השנה וחצי, נחשב לסמארטפון הנמכר ביותר אחרי האייפון 5. ואולם, נראה שכעת מעריכים בחברה שלא די במהלך זה על מנת לשמר את מעמדה בתחום ויש צורך בייצור אייפון שמוגדר מראש כזול יותר.

אפל סירבה להגיב לדיווח.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות