אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סיסקו מפטרת 500 עובדים ופונה לתחום האחסון צילום: רמי חכם

סיסקו מפטרת 500 עובדים ופונה לתחום האחסון

ענקית ציוד התקשורת פיטרה בשבוע האחרון כ-500 עובדים. הפיטורים הם חלק מתגובה של סיסקו לניסיונותיה של VMware להיכנס לשוק הרשתות מבוססות תוכנה

03.04.2013, 12:43 | רפאל קאהאן

חברת סיסקו פיטרה כ-500 עובדים בשבוע שעבר, בעיקר מתחומי הדאטה סנטר ושיתופי הפעולה עם ענקית האחסון EMC. הפיטורים מגיעים כחלק מתגובה של סיסקו לניסיונות של VMware, חברת בת של EMC, להיכנס לשוק רשתות התקשורת מבוססות תוכנה (SDN).

קראו עוד בכלכליסט

יחסי סיסקו ו-EMC ספגו מכה קשה לאחר היוודע דבר הרכישה של חברת ניסירה, המפתחת טכנולוגיות רשתות מבוססות תוכנה, בעבור 1.26 מיליארד דול בידי VMware בשנה שעברה.

סיסקו כבר לא לבד בשוק הרשתות, גם EMC רוצה נתח מעסקיה, צילום: בלומברג סיסקו כבר לא לבד בשוק הרשתות, גם EMC רוצה נתח מעסקיה | צילום: בלומברג סיסקו כבר לא לבד בשוק הרשתות, גם EMC רוצה נתח מעסקיה, צילום: בלומברג

רשתות מבוססות תוכנה מייצגות את האיום הגדול ביותר על עסקי הליבה של סיסקו, נתבים ומערכות ניהול רשתות שסיסקו מוכרת כמוצרי פרימיום. פתרונות ה-SDN מאפשרים לארגונים להימנע מהשקעה בציוד תקשורת יקר ופוגעים אנושות בעסקיה המסורתיים של סיסקו.

סיסקו מכה שנית

במקביל החלה סיסקו בפרויקט חדש בשם Insieme אשר עליו עובדים כמה ממהנדסי החומרה המוכשרים שלה. הפרויקט החדש אמור להתחרות בפתרונות האחסון של EMC, מה שמסביר את הרצון של סיסקו להתרחק משיתוף הפעולה שניהלה עד היום עימה.

בתוך כך מבקשים בסיסקו גם להיפטר מטכנולוגיות הווירטואליזציה של VMware אשר מוטמעות בשרתים שהיא מייצרת. בסיסקו החלו להשקיע לטובת העניין בטכנולוגיית ה-OpenStack, בנוסף השקיעה החברה במתחרתה הישירה של VMware, חברת Parallels.

סיסקו גם משתמשת בטכנולוגיות של EMC ו-VMware בשרת המיועד למרכזי נתונים בשם Unified Computer Systems, נתח השוק של המוצר שווה לסיסקו כ-2 מיליארד דולר בשנה.

ביולי האחרון פיטרה סיסקו כ-2% מסך העובדים שלה, זאת כחלק מתוכנית ארגון מחדש, שאמורה למקם אותה בעמדה משופרת בהמשך לשינויים שעוברים על שוק הרשתות. בסך הכול פיטרה סיסקו כ-8,300 עובדים בשנתיים האחרונות, אם כוללים את מכירתה של חטיבת המוצרים הביתיים וחברת לינקסיס לבלקין לפני פחות מחודש. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות