אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סמסונג: העלייה במכירות הגלקסי בשווקים המתעוררים הקפיצה את הרווח צילום: בלומברג

סמסונג: העלייה במכירות הגלקסי בשווקים המתעוררים הקפיצה את הרווח

ענקית האלקטרוניקה הקוריאנית עקפה את תחזיות האנליסטים: הרווח התפעולי טיפס ל-7.7 מיליארד דולר ברבעון הראשון של 2013, לעומת 5.1 מיליארד דולר בתקופה המקבילה אשתקד

05.04.2013, 09:42 | בלומברג

חברת סמסונג פרסמה את רווחיה לרבעון הראשון שעקפו את תחזיות האנליסטים וזאת על רקע עלייה במכירות מכשירי הגלקסי בגרסתם הזולה יותר עבור השווקים המתעוררים.

קראו עוד בכלכליסט

הרווח התפעולי של החברה טיפס ל-8.7 טריליון וון (7.7 מיליארד דולר) בשלושת החודשים עד סוף מרץ. זאת לעומת 5.69 טריליון וון (5.1 מיליארד דולר) בתקופה המקבילה אשתקד. כך הודיעה היום (ו') החברה מדרום קוריאה. ביצועים אלו עקפו את התחזית הממוצעת של 49 האנליסטים שנסקרו על-ידי בלומברג שלפיה הייתה ענקית הטכנולוגיה אמורה להרוויח 8.38 טריליון וון. מכירותיה של החברה עלו לכ-52 טריליון וון בהשוואה ל-45.27 טריליון וון בתקופה המקבילה אשתקד.

ההשקה של הגלקסי S4, צילום: בלומברג ההשקה של הגלקסי S4 | צילום: בלומברג ההשקה של הגלקסי S4, צילום: בלומברג

מנוע הצמיחה העיקרי של החברה, גם ברבעון הקודם, היו מכשירי הסלולר ובייחוד מכשירים הזולים עם שולי רווח נמוכים יותר שהוסיפו לרווחי החברה ממכשירי הגלקסי היוקרתיים יותר.

החברה השיקה בארה"ב את מכשיר הגלקסי S4 עם המסך הגדול יותר וביצועי תוכנה משופרים בניסיון לכבוש מחדש את פסגת שוק המכשירים הסלולריים בארה"ב לאחר שנדחקה משם על-ידי יצרנית מכשיר האייפון, אפל במהלך הרבעון שהסתיים ב-31 במרץ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות