אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פיטר צ'רנין הציע לקנות את Hulu ב-500 מיליון דולר

פיטר צ'רנין הציע לקנות את Hulu ב-500 מיליון דולר

נשיא ניוז קורפ לשעבר, צ'רנין עזר להקים את האתר ב-2007 וישב במועצת המנהלים שלו. עם 3 מיליון מנויים משלמים, Hulu הוא אתר הוידיאו סטרימינג המוביל בארה"ב ביחד עם נטפליקס

06.04.2013, 13:48 | רפאל קאהאן

אתר הוידיאו Hulu, אשר נשלט כיום על ידי דיסני וניוז קורפ של רופרט מרדוק ואשר עומד למכירה מאז מרץ. נמצא על הכוונת של איש העסקים פיטר צ'רנין, נשיא ניוז קורפ לשעבר וכיום בעל קבוצת המדיה "צ'רנין גרופ", כך דווח על ידי סוכנות רויטרס.

קראו עוד בכלכליסט

על פי הדיווח, צ'רנין הציע כ-500 מיליון דולר. Hulu היה אמור להירכש באופן מלא על ידי אחת משתי השותפות, דיסני או ניוז קורפ אך העסקה לא יצאה לפועל. לא דווח אם האתר עדיין עומד למכירה.

הולו הוא המוביל מבין שירותי הסטרימינג בתשלום הולו הוא המוביל מבין שירותי הסטרימינג בתשלום הולו הוא המוביל מבין שירותי הסטרימינג בתשלום

צ'רנין שישב במועצת המנהלים של Hulu, עזר להקים את האתר, בזמן כהונתו כנשיא ניוז קורפ. הוא עזב את תפקידו ב-2009 במקביל להתפטרותו מניוז קורפ והקמת קבוצת המדיה הפרטית שלו. צ'רנין הוא, בין השאר, הבעלים של שירות המוזיקה האינטרנטי הפופולארי פנדורה. 

ל-Hulu יש כיום כ-3 מיליון מנויי פרימיום, האתר מייצר הכנסות של כ-700 מיליון דולר בשנה. חברת ההשקעות פרובידנס אקוויטי פרטנרס, מכרה חזקה של 10% ב-Hulu באוקטובר 2012 בכ-200 מיליון דולר, מה שמשקף שווי של כ-2 מיליארד דולר.

פרובידנס אקוויטי פרטנרס השקיעה 200 מיליון דולר בקבוצת צ'רנין באפריל 2012.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות