אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פסגות רכש את בית גיתם ב־76 מיליון שקל

בלעדי לכלכליסט

פסגות רכש את בית גיתם ב־76 מיליון שקל

פסגות וגיתם חתמו על העסקה בסוף השבוע האחרון, וגיתם תמשיך לשכור את הבניין לעשר שנים; הנכס כולל שטח מסחרי של כ־550 מ"ר בקומת הקרקע, ובשש קומות שמעליה משרדים בשטח של 4,200 מ"ר

07.04.2013, 07:03 | גולן חזני

בית ההשקעות פסגות רוכש את בית גיתם הממוקם במתחם רמת החייל בתל אביב ב־76 מיליון שקל. ל"כלכליסט" נודע כי העסקה נחתמה בסוף השבוע בין פסגות לבעלת הנכס, חברת גיתם מערכות תדמית, שבבעלות מודי כידון ומשה תאומים.

העסקה היא למעשה עסקת SALE AND LEASE BACK (מכירה והשכרה חזרה) עבור גיתם שתמשיך להחזיק בחוזה שכירות של המבנה לעשר שנים.  

קראו עוד בכלכליסט

בית גיתם ממוקם ברחוב ראול ולנברג ברמת החייל שבתל אביב וכולל בקומת הקרקע שטח מסחרי של כ־550 מ"ר ובשש קומות שמעליה משרדים בשטח של 4,200 מ"ר. קומת החניה התת־קרקעית כוללת 100 חניות. הבניין נבנה לפני ארבע שנים על ידי גיתם, ומאז הוא משמש בעיקר את חברות הקבוצה.

בית גיתם ברמת החייל בית גיתם ברמת החייל בית גיתם ברמת החייל

מדובר בפעם השלישית שבה גיתם מוכרת נכס שהקימה בהתאם לתנאי השוק, כשקדמו לעסקה זו מכירות של בית הראל ובית דימול באזור הבורסה ברמת גן. חברת גיתם היא שחקנית פעילה בשוק הנדל"ן ובבעלותה תיק נכסים מניבים רחב (בין השאר, שותפות בחברת הנכסים ויתניה, בית רשת ובית ויקטוריה). עבור פסגות העסקה מהווה חלק מאסטרטגיית פיזור ההשקעות, כשההשקעה בנדל"ן ישיר מייצרת תזרים יציב המניב תשואה גבוהה יחסית.

העסקה נחשבת לפיקנטית מאחר שמודי כידון, מבעלי השליטה בגיתם, הוא חבר של נוחי דנקנר, בעל השליטה באי.די.בי. פסגות הוא בית ההשקעות שנקט קו מיליטנטי נגד אי.די.בי, כשהמנכ"ל חגי בדש אף התבטא כמה פעמים בחריפות נגד דנקנר.

פסגות היה מעורב בשנה וחצי האחרונות בכמה עסקאות עסקות נדל"ן בהיקף כולל של מאות מיליוני שקלים.

בין היתר, פסגות חתם על רכישת מחצית מהמרכז מסחרי ברמת ישי בהשקעה של עד 75 מיליון שקל, רכש תשע קומות משרדים, קומת קרקע מסחרית וחניות במגדל המילניום בתל אביב עם קרן ריט 1 תמורת 137 מיליון שקל ‏(חלקו היה כ־68.5 מיליון שקל‏) וכן, השקיע 40–50 מיליון שקל בבניין משרדים בשם ביוסטון, טקסס. השקעה זו בוצעה עם מנורה מבטחים ושותף אמריקאי נוסף.

לפני כמה שבועות דיווח פסגות על רכישת מגדל קרסו בבאר שבע תמורת כ־100 מיליון שקל מידי קרסו נדל"ן. את העסקה הוביל בפסגות דודי דניאל, מנהל תחום הנדל"ן בפסגות גמל ופנסיה.

את פסגות ייצגו עוה"ד דיויד אמיד, אנדרי פייר ומשה מויאל ממשרד ש. בירן ואת גיתם עוה"ד אמיר חן, שגיא המר ואיציק וטנשטיין ממשרד פישר, בכר, חן, וול, אוריון. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות