אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יעקב פרי: "בעוד כחודשיים נגיש את החוק לשוויון בנטל" צילום: אוראל כהן

יעקב פרי: "בעוד כחודשיים נגיש את החוק לשוויון בנטל"

כפי שנחשף ב"כלכליסט" הממשלה הקימה את "הוועדה לעניין השוויון בנטל" בראשה יעמוד שר המדע יעקב פרי ובין חבריה יהיו השרים אורי אריאל, יצחק אהרונוביץ', בוגי יעלון ועמיר פרץ

07.04.2013, 14:16 | תומר אביטל

הממשלה הקימה את "הוועדה לעניין השוויון בנטל" שבראשה יעמוד שר המדע וראש השב"כ בדימוס יעקב פרי. בוועדה יהיו חברים השרים אורי אריאל, יצחק אהרונוביץ', בוגי יעלון ועמיר פרץ.

כפי שנחשף ב"כלכליסט" הוועדה תתבקש לגבש טיוטת חוק לשילוב חרדים ובני מיעוטים בשירות צבאי ואזרחי תוך 49 יום שתחליף את חוק טל. בממשלה מקווים כי שילוב האוכלוסיות הללו במעגלי השירות יוביל אותם להתמזג בשוק העבודה בהמשך הדרך.

יעקב פרי, צילום: עמית שעל יעקב פרי | צילום: עמית שעל יעקב פרי, צילום: עמית שעל

השר פרי אמר בישיבת הממשלה כי "הוועדה תביא לשולחן הכנסת חוק שיהווה בשורה אמיתית לכל אזרחי ישראל- חילונים, חרדים וערבים". עוד הוסיף פרי, בפנייתו לחברי הממשלה: "בעוד קצת פחות מחודשיים נגיש את החוק לשוויון בנטל לכנסת, ועד אז צפויה לכולנו עבודה מרובה. הזמן הקצר העומד לרשותנו מחייב התגייסות מלאה של החברים בוועדה מחד, ומשרדי הממשלה הנוגעים בדבר מאידך. המשימה העומדת על הפרק, הינה לייצר מצב שבו ערך השירות בצבא ההגנה לישראל ובשירות האזרחי, וערך העבודה, הינם ערכים עליונים אשר יקבלו מערכת של איזונים מול ערכי לימוד התורה, בכדי לייצר שוויון אמיתי בנשיאת הנטל".

השר נפתלי בנט חשף לאחרונה כי לפי מתווה התוכנית הממשלתית בעוד ארבע שנים 1,800 חרדים יקבלו פטור משירות צבאי בכל שנה ויקבלו תמיכה כלכלית מהמדינה. "היתר, אם ירצו ללמוד, ילכו קודם לצבא או לשירות אזרחי ואחר כך יבחרו מה רצונם לעשות בחיים", אמר. עוד הוא הוסיף כי בשלב זמני של 4 שנים "יהיה פטור גורף וחופש בחירה מוחלט לכל חרדי מגיל 22 ומעלה. הם יוכלו לעשות מה שהם בוחרים - ללמוד תורה, שירות צבאי, שירות אזרחי או השתלבות בכלכלה".

 

הממשלה הייתה גם אמורה להקים היום קבינט להוזלת מחירי הדיור בראשותו של שר האוצר יאיר לפיד. אלא שההחלטה לא עלתה כלל לדיון. מלשכת שר האוצר נמסר כי העיכוב נובע מבעיות טכניות וקשיים בלוחות זמנים - והיא נדחתה לשבוע הבא.

 

הממשלה גם מינתה כצפוי את פרופ' דני פפרמן לתפקיד הסטטיסטיקן הממשלתי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות