אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פיינורד תבנה אצטדיון חדש

פיינורד תבנה אצטדיון חדש

דרך ארוכה עוד מצפה לקבוצה ההולנדית שמתחילה בהסברים לגבי מקורות המימון. על פי ההערכות, החשבון הסופי של המעבר יעמוד על 300 מיליון יורו

07.04.2013, 14:49 | סוכנויות הידיעות

פיינורד בחרה לבנות אצטדיון חדש לגמרי בסמוך לאצטדיון הנוכחי שלה, דה קויפ (De Kuip). בחודשים האחרונים, המועדון בוחן שתי אפשרויות שונות שהוצעו על ידי קבוצה של חברות בנייה, וכעת הודיע כי בחר בהצעה שהגיש תאגיד VolkerWessels.

ההצעה כוללת בניית אצטדיון חדש בסמוך ל- De Kuip ב- Varkenoord, באתר בו שוכנת אקדמיית הנוער של הקבוצה. האצטדיון יכיל 63 אלף מושבים, 13 אלף מושבים יותר מהאצטדיון הנוכחי. בנוסף, יכללו באצטדיון החדש 100 מושבי אח"מ, וכן הוא יכלול גג שניתן להזזה, כך שאפשר יהיה להשתמש במתחם למספר שימושים. אם כי הקבוצה הבהירה כי האצטדיון נועד בראש ובראשונה לארח משחקי כדורגל, ולכן ברצונם שהוא ייבנה קרוב ככל האפשר למגרש.

אצטדיון אמירייטס ואליאנס ארנה הוזכרו כמי שהיוו השראה לתכניות, אך עדיין לא סופקו הדמיות.

קראו עוד בכלכליסט

שחקני פיינורד. ההכרזה הגיעה לאחר שבוע שבו קודמו תכניות חלופיות על ידי קבוצה של יזמים/אוהדים, שמעוניינים שאצטדיון Kuip הנוכחי ישופץ, צילום: רויטרס שחקני פיינורד. ההכרזה הגיעה לאחר שבוע שבו קודמו תכניות חלופיות על ידי קבוצה של יזמים/אוהדים, שמעוניינים שאצטדיון Kuip הנוכחי ישופץ | צילום: רויטרס שחקני פיינורד. ההכרזה הגיעה לאחר שבוע שבו קודמו תכניות חלופיות על ידי קבוצה של יזמים/אוהדים, שמעוניינים שאצטדיון Kuip הנוכחי ישופץ, צילום: רויטרס

דרך ארוכה עוד מצפה לפיינורד, ותחילתה בהבהרת מקורות המימון. על פי ההערכות, החשבון הסופי יעמוד על 300 מיליון יורו.

לפיינורד עצמה אין סנט אחד לתרום למאמץ, כך שיש צורך למצוא משקיעים פרטיים, שיממנו את הקמת האצטדיון. עיריית רוטרדם תתבקש גם כן לספק ערבות עבור מספר הלוואות. עסקה להבטחת זכויות השם של האצטדיון עשויה להיכלל בתכנית.

בפיינורד מתכוונים לנצל את החודשים הקרובים כדי להכין את התכניות הפיננסיות הקונקרטיות, מתוך תקווה להציג אותן בפני מועצת העיר רוטרדם עוד לפני סוף השנה הנוכחית. הבנייה עצמה אינה צפויה להתחיל לפני 2016, כך שהאצטדיון לא יהיה מוכן לפני 2018 לכל המוקדם.

ההכרזה הגיעה לאחר שבוע שבו קודמו תכניות חלופיות על ידי קבוצה של יזמים/אוהדים, שמעוניינים שאצטדיון Kuip הנוכחי ישופץ.

באופן כללי, מרבית האוהדים של הקבוצה הביעו התנגדו להצהרה, ומעדיפים להמשיך את השהות בבית האהוב שלהם. חברי מועצת העיר הביעו אף הם הסתייגויות, והדגישו שההתחייבויות הפיננסיות של העיר יהיו תנועות בלבד. פיינורד הציגה קודם לכן תכניות אחרות לבניית אצטדיון חדש, הבולטת שביניהן היה בניית אצטדיון שכולל 80 אלף מושהים על גדות נהר מז שבסופו של דבר לא התממשו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות