אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פייסבוק: Home לא תרגל אחריכם יותר מהאפליקציה הסטנדרטית

פייסבוק: Home לא תרגל אחריכם יותר מהאפליקציה הסטנדרטית

הרשת החברתית השיקה קמפיין נרחב חדש לקראת השקתה של אפליקציית מסך הנעילה ביום ו' הקרוב. לפי פייסבוק, Home לא תבצע איסוף מידע נרחב ובעייתי, למעט במכשירים עליה תותקן מראש

07.04.2013, 17:14 | נמרוד צוק

גל ההדף של השקת פייסבוק Home בסוף השבוע ממשיך להתרחב: בתגובה לחששות מפני חדירת יתר לפרטיות, הצהירה פייסבוק כי Home לא תאסוף מידע מתוך אפליקציות אחרות, לא תעקוב אחר המיקום הגאוגרפי שלכם (מעבר למה שאפליקציית פייסבוק הקיימת מבצעת) וכי ניתן יהיה להשבית את היישום בנקל.

קראו עוד בכלכליסט

פייסבוק תשמור את רשימת האפליקציות שהמשתמש יוסיף למסך הפעלת האפליקציות של התוכנה, תעקוב אחר אינטראקציות ישירות עם הרשת החברתית (כמו פעולות לייק ושיתוף) ובמקרה של מכשירים שהגיעו עם פייסבוק Home מותקנת מראש, תנטר גם את הודעות מערכת ההפעלה.

מארק צוקרברג בעת השקת פייסבוק Home, צילום: בלומברג מארק צוקרברג בעת השקת פייסבוק Home | צילום: בלומברג מארק צוקרברג בעת השקת פייסבוק Home, צילום: בלומברג

לקראת הגעת התוכנה לחנות האפליקיציות של אנדרואיד ביום ו' הקרוב (להורדה למגוון מצומצם של מכשירים לעת עתה), יצאה פייסבוק בקמפיין מודעות ברשת החברתית שמפנה לעמוד המוצר של Facebook Mobile. הקמפיין כולל גם סרטון פרסומת שהועלה ליוטיוב ומשודר ברשתות הטלוויזיה בארה"ב, ועמוד שיווקי שמפרט את חידושי האפליקציה.

אתר Ars technica ניתח את אמירתו של מארק צוקרברג כי ישמח להביא את Home גם לאייפון, והסביר שמדובר למעשה באמירה ריקה מתוכן, היות והאופן הסגור בו בנויה מערכת ההפעלה iOS והמגבלות שהיא מטילה על האפליקציות לא יאפשרו פיתוח מוצר דומה.

לטענת Ars technica, הצגת מוצר דומה לאייפון תדרוש מפייסבוק לגייס את אפל כדי שתשלב אותו כחלק אינטגרלי מממשק המשתמש. גם מכשירים שמבוססים על ווינדוס פון 8 או בלקברי 10 לא יוכלו להציע חוויית משתמש דומה ללא התערבות של היצרניות עצמן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות