אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ממן: בונוס ליו"ר על ירידה ברווח הנקי

ממן: בונוס ליו"ר על ירידה ברווח הנקי

הדירקטוריון מבקש לאשר לנחמה רונן בונוס של 240 אלף שקל עבור 2012, זאת אף על פי שהרווח הנקי צנח ב־27% לעומת 2011

08.04.2013, 08:38 | ערן סוקול

דירקטוריון חברת ממן שבשליטת משפחת לבנת מזמן אסיפה כללית שבה יתבקשו בעלי המניות להעניק בונוס שנתי של 240 אלף שקל ליו"ר נחמה רונן. בין הנימוקים להענקת הבונוס מציין הדירקטוריון את תרומתה ופעילותה של רונן לניסיונה של ממן לרכוש 81% ממניות או.פי.אס.אי, עסקה שלא צלחה בסופו של דבר.

ההכנסות גדלו, הרווח קטן

בנוסף, מציין הדירקטוריון את מאמציה של רונן להגדלת רווחי החברה - זאת אף שהרווח הנקי ב־2012 ירד ל־17.6 מיליון שקל - ב־27% פחות מהרווח הנקי לעומת רווח נקי של 24.2 מיליון שקל ב־2011, ולמרות שיפור של יותר מ־1% בהכנסות הקבוצה, ל־459 מיליון שקל. הדירקטוריון מנמק את השחיקה ברווחיות בהאטה בפעילות בשוק המקומי, וזוקף את העובדה שהקבוצה הצליחה לשמור על רמת רווחיות סבירה לזכותה של רונן, שפעלה לקידום יישום וביצוע תוכנית התייעלות שבמסגרתה ירדה עלות שכרם של עובדי הקבוצה ביותר מ־2 מיליון שקל. אולם חרף תנאי השוק הקשים ותוכנית ההתייעלות של רונן, עלות שכרם של מנהלי הקבוצה גדלה ב־2012 ביותר מ־4.5 מיליון שקל. כלומר, כמעט 70% מהשחיקה ברווחיות הקבוצה נובעים מניפוח הוצאות שכר המנהלים.

עלות שכרה של רונן ב־2012, כולל הבונוס שממתין לאישור, היתה 802 אלף שקל, זאת לעומת 781 אלף שקל ב־2011 - עלייה של 2.65% הנובעת בעיקר מהצמדת שכרה למדד. רונן, לשעבר חברת כנסת, משמשת כיו"ר ממן במשרה חלקית בלבד, והחברה לא מדווחת על מספר שעות העבודה השבועיות שלה. כך נותר לה די זמן לכהן כדירקטורית בשכר בחברות נוספות כגון בנק הפועלים, בזן ושח"ל. נוסף על כך, רונן היא גם יו"ר חברת תאגיד המיחזור.

ממן: "הרווחיות גדלה"

בתגובה נמסר מממן: "הירידה ברווחי ממן, ואף מעט יותר מזה, מיוחסת לירידה בחברה אחת מתוך 11 חברות הקבוצה (לוגיסטיקר שעוסקת בשירותי לוגיסטיקה בשוק המקומי, שנכנס לתקופת האטה בשנה החולפת). בנטרול ירידה זו רווחיות ממן גדלה. סעיף הוצאות הנהלה וכלליות ב־2012 כלל, בין השאר, הסכם פשרה בסכסוך משפטי עם צדדי ג' ,שחלקם בעלי מניות ונושאי משרה, והוצאות פיתוח עסקי בגין ניסיון רכישת הון המניות של חברת או.פי.אס.אי. 2012 היתה מאתגרת עבור ממן.

"נחמה רונן, יו"ר הקבוצה, פעלה רבות לפיתוח העסקי בארץ ובחו"ל ויש לה תרומה ניכרת לעמידה ביעדי החברה, לרבות קידום תוכנית ההתייעלות שאותה יזמה רונן".

נחמה רונן, יו"ר קבוצת ממן נחמה רונן, יו"ר קבוצת ממן נחמה רונן, יו"ר קבוצת ממן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות