אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מליסרון קיבלה ארכה למכירת הקניונים הראל במבשרת ציון וקניון נהריה צילום: סיון פרג'

מליסרון קיבלה ארכה למכירת הקניונים הראל במבשרת ציון וקניון נהריה

ל"כלכליסט" נודע כי הממונה על הגבלים עסקיים אישר את בקשת החברה ונתן לה ארכה של כמה חודשים למכירת שני הקניונים

08.04.2013, 08:39 | אורנה יפת
חברת מליסרון קיבלה ארכה למכירת הקניונים הראל במבשרת ציון וקניון נהריה. ל"כלכליסט" נודע כי הממונה על הגבלים עסקיים, פרופ' דיויד גילה, אישר את בקשתה של החברה ונתן לה ארכה של כמה חודשים למכירת שני הקניונים.

קראו עוד בכלכליסט

בקניית הקניונים מתעניינים גורמים מוסדיים וקרנות השקעות, ונודע כי גם עמיר בירם מתעניין ברכישה. חברת JTLV שבבעלות בירם רכשה בפברואר האחרון את הקניונים רננים וסביונים, שגם הם היו בבעלות מליסרון, עם חברות הביטוח הפניקס ומנורה מבטחים וקבוצת עמיתים (קרנות פנסיה), בתמורה ל־1.02 מיליארד שקל.

אבי לוי, מנכ"ל מליסרוןץ בין המתעניינים בקניוני הקבוצה גם עמיר בירם, צילום: סיון פרג אבי לוי, מנכ"ל מליסרוןץ בין המתעניינים בקניוני הקבוצה גם עמיר בירם | צילום: סיון פרג' אבי לוי, מנכ"ל מליסרוןץ בין המתעניינים בקניוני הקבוצה גם עמיר בירם, צילום: סיון פרג

עוד נודע ל"כלכליסט" כי מליסרון מנסה לבצע עסקה משולבת ולצרף למכירת הראל ונהריה גם את קניון הדר בתלפיות שאותו היא מחויבת למכור עד סוף דצמבר 2013 לפי הוראת רשות ההגבלים העסקיים. המחיר שדורשת מליסרון עבור שלושת הקניונים הוא כ־500 מיליון שקל, ועבור הראל ונהריה דורשת החברה 250–300 מיליון שקל, לפי שוויים המוערך. מדובר בקניונים ששטחם הממוצע נע בין 10,000 ל־15,000 מ"ר. מליסרון לא דיווחה על הארכה לבורסה מכיוון שמדובר בעסקה שאינה מהותית עבור החברה בשל השווי הלא גבוה יחסית של הקניונים.

כמו רננים וסביונים, גם הקניונים הראל, נהריה וקניון הדר נמכרים על רקע דרישת הממונה על הגבלים לשעבר, רונית קן, שחייבה את מליסרון בינואר 2011 למכור אותם כתנאי לאישור רכישת השליטה בבריטיש ישראל. אבי לוי, מנכ"ל מליסרון, מסר: "כפי שהתחייבנו אכן עמדנו במשימה של מכירת הקניונים רננים וסביונים. אנו עובדים בשיתוף פעולה מלא עם הממונה על הגבלים ומאמינים שגם הקניונים שנותרו למכירה יימכרו בהתאם להתחייבויותינו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות