אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמנות בעולם: מדברים במספרים צילום: אי פי אי

אמנות בעולם: מדברים במספרים

דמיאן הירסט חושף את מספר היצירות בסדרת הנקודות, ומוזיאון וויטני בניו יורק נעזר בבית המכירות סותביס לגיוס כספים למבנה החדש שמוקם בצ'לסי

09.04.2013, 08:27 | רעות ברנע

דמיאן הירסט חושף כמה ציורים יש בסדרת הנקודות. האמן הבריטי שם סוף לשמועות וחושף לראשונה כי יצר במהלך 27 שנים 1,400 ציורים בסדרת הנקודות המפורסמת שלו.

בינואר 2012 הוצגה הסדרה לראשונה בכל 11 הסניפים של גלריה גגוזיאן הבריטית ברחבי העולם, ורק חיזקה את חילוקי הדעות בנוגע לשאלה כמה יצירות כאלה יצר הירסט במהלך השנים. מאז התערוכות הספיק הירסט להפריד כוחות מלארי גגוזיאן ולעזוב את הגלריה, והשבוע הוא שם סוף להשערות. מדובר במספר קטן מששיערו רוב המומחים - חלקם העריכו את הכמות בכ־7,000 יצירות - מה שככל הצפוי יעלה את מחירן. יצירת הנקודות שנמכרה במחיר הגבוה ביותר עד כה היתה יצירה בגודל של 5X2 מטר, שנמכרה בשנת 2008 בסכום של 3.4 מיליון דולר.

קטלוג שייצא מטעמו של הירסט עצמו בחודשים הקרובים יציג באופן מפורט את 1,400 היצירות ואת פרטיהן.

עבודות מסדרת הנקודות, הוצגו ב־11 גלריות גגוזיאן במקביל, צילום: Robert McKeever עבודות מסדרת הנקודות, הוצגו ב־11 גלריות גגוזיאן במקביל | צילום: Robert McKeever עבודות מסדרת הנקודות, הוצגו ב־11 גלריות גגוזיאן במקביל, צילום: Robert McKeever

 

מכירה פומבית של מוזיאון וויטני וסותביס. מוזיאון וויטני לאמנות אמריקאית מעתיק את מקומו משדרת מדיסון במנהטן למיקום חדש בשכונת צ'לסי שבדרום העיר. ההעברה והפתיחה המחודשת, שתתבצע במהלך 2015, אמורות לעלות כ־760 מיליון דולר. המוזיאון, שמתקשה בגיוס הכספים, פנה לאמנים בעלי שם, והם התגייסו לטובת השלמת הפרויקט. ב־14 וב־15 במאי יוצעו בסותביס ניו יורק 25 יצירות של אמנים שקשריהם עם המוזיאון הדוקים, במכירה שלפי ההערכות עתידה להכניס סכום של כ־8 מיליון דולר. בין האמנים שתרמו יצירות למכירה נמצאים ג'ספר ג'ונס, שמחיר עבודתו מוערך ב־1.5–2 מיליון דולר, וג'ף קונס שמחיר עבודתו מוערך ב־800 אלף עד מיליון דולר. כמו כן נתרמו למכירה עבודות מעיזבונות של אמנים ששיתפו פעולה עם המוזיאון בחייהם, ובהם רוי ליכטנשטיין, אלכסנדר קאלדר ואנדי וורהול.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות