אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"לאלוביץ' עניין אישי בקשר לחלוקת דיבידנד הצפויה של בזק" צילום: יובל חן

"לאלוביץ' עניין אישי בקשר לחלוקת דיבידנד הצפויה של בזק"

כך לפי תביעה שהגישה חברת קידוחי סי אף איי בעלת מניות בבזק. בזק בתגובה: "מדובר בטענות ממוחזרות, אין בתביעה כל ממש"

08.04.2013, 19:44 | יצחק דנון

חברת קידוחי סי אף איי, בעלת מניות בבזק, הגישה למחוזי בתל אביב תביעה לפיה לבעל השליטה בבזק, שאול אלוביץ', עניין אישי בקשר לחלוקה הצפויה של דיבידנד שוטף ושלא מרווח של בזק בסכום של 1.36 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

כזכור בזק ביקשה וקיבלה אישור לחלוקת דיבידנד שלא מרווח בסכום של 3 מיליארד שקל בתחילת שנת 2011 ב-6 מנות חצי שנתיות. עד כה חילקה בזק דיבידנד בסכום כולל של 2 מיליארד שקל והיא עומדת לחלק מנה חמישית בסכום של 500 מיליון שקל. על סדר יומה של האסיפה הכללית השנתית של בעלי המניות בבזק האמורה להתכנס ביום שלישי בשבוע הבא חלוקת הדיבידנד שלא מרווח ובנוסף חלוקת דיבידנד שוטף בסכום של 861 מיליון שקל.

שאול אלוביץ שאול אלוביץ' בעל שליטה בזק | צילום: יובל חן שאול אלוביץ

עתה, טוענת חברת קידוחי סי אף איי כי לאלוביץ עניין אישי בקשר לחלוקה האמורה מאחר ויש לו אינטרס ברור, מיידי וחד משמעי בקבלת הדיבידנד על מנת לעמוד בפרעון חובותיו הנובעים ממימון רכישת השליטה בבזק, ביניהם חובות למחזיקי האג"ח של כ-2 מיליארד שקל האמורים להיפרע בשנים 2015-2019. אשר על כן, סבורה התובעת כי החלטתו של אלוביץ לתמוך בחלוקת הדיבידנד אינה מתבססת כלל על טובתה של בזק אלא על טובתו האישית במקום אחר.

לטענת התובעת, באמצעות עו"ד שחר בן מאיר, בשל העובדה כי לאלוביץ ישנו עניין אישי בקשר לחלוקה יש לנהל את האסיפה הכללית ולספור את הקולות בה בהתאם להוראות חוק החברות העוסקות בהחלטה אשר לבעל מניות יש בה עניין אישי. התובעת מציינת כי פנייתה אל בזק בסוגייה זו נענתה בדחייה.

לדברי התובעת, יש לספק לכלל בעלי המניות טרם האסיפה מידע מלא ומפורט בנוגע סוגיית הדיבידנד ובעיקר המידע שעמד בפני הדירקטוריון טרם קבלת המלצתו בנוגע לחלוקת הדיבידנד . בנוסף יש לאפשר לבעלי המניות לשאול את המומחים מטעם בזק הפרופסורים גלאי ווינר עורכי חוות הדעת בסוגיית כושר הפירעון של בזק, שאלות בנוגע לחוות דעתם ללא הגבלה. התובעת מציינת כי גם פנייתה בנושא זה אל בזק נענתה בדחייה, ועל כן לא נותרה לה הברירה אלא לפנות בתביעה דחופה זו לביהמ"ש.

עו"ד פיני רובין בא כוחה של בזק מסר בתגובה: "מדובר בטענות ממוחזרות התלויות ועומדות בבית המשפט בהקשרים אחרים ואשר חלקם כבר נהדפו על ידי ביהמ"ש וחלקם האחר ייהדפו בקרוב כך שאין כל חדש בתביעה הנוכחית ואף אין בה כל ממש".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות