אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ליברמן: "עלינו לוותר על 10% משכרנו" צילום: אלכס קולומויסקי

ליברמן: "עלינו לוותר על 10% משכרנו"

יו"ר ישראל ביתנו כתב בפייסבוק כי הוא מציע לקצץ את שכר הח"כים והשרים עד סוף 2014: "מעבר לחיסכון התקציבי ניתן גם דוגמה אישית"

09.04.2013, 09:54 | תומר אביטל

אביגדור ליברמן מפתיע ומציע לקצץ בשכר הח"כים כחלק מתקציב הגזירות לשנים 2014-2013. בפוסט לא שגרתי שכתב יו"ר סיעת ישראל ביתנו בפייסבוק פנה השר לשעבר לח"כים ולשרים בבקשה "שנוותר כולנו על 10% משכרנו, מעכשיו ועד לסוף שנת 2014. אנו מקווים שרה"מ, יו"ר הכנסת ושר האוצר יתמכו בהצעתנו, ומעבר לחיסכון התקציבי ניתן גם דוגמה אישית בתקופה לא קלה".

קראו עוד בכלכליסט

ליברמן כתב עוד כי הוא מספק "גיבוי מלא" לשר האוצר יאיר לפיד: "בישיבה שקיימתי עם שרי ישראל ביתנו לפני זמן קצר דנו במצב הכלכלי הלא פשוט בו נמצאת מדינת ישראל. אנו סבורים שצריך לתת לשר האוצר החדש את האפשרות לעבוד ולבצע את המהלכים שהוא סבור שייטיבו עם הכלכלה הישראלית ועם אזרחי ישראל. אין ספק שהרבה יותר קל לתת עצות מאשר להיות האיש שצריך לקבל החלטות, והרבה יותר קל להעביר ביקורת מלקבל אחריות".

לדבריו, "אנו לא נוהגים כך. לכן החלטנו כי אנו מעניקים לשר האוצר גיבוי מלא ונתמוך בכל מקרה בהצעת התקציב שאותה הוא יביא לממשלה. אנו סבורים כי על כל השרים והמפלגות לנהל את דיוני התקציב בצורה אחראית ורצינית, ולהבין שאי אפשר להיענות לכל הדרישות כשהשמיכה כה קצרה".

ליברמן. "גיבוי מלא לשר האוצר", צילום: פביאן קולדרוף ליברמן. "גיבוי מלא לשר האוצר" | צילום: פביאן קולדרוף ליברמן. "גיבוי מלא לשר האוצר", צילום: פביאן קולדרוף

נבחרי הציבור מקבלים תוספת שכר אוטומטית כמעט מדי שנה. שכר חברי הכנסת צמוד לעלייה בשכר הממוצע במשק, ושכר ראש הממשלה והשרים עולה בהתאם למדד המחירים לצרכן. ראש הממשלה בנימין נתניהו משתכר כיום כ-46 אלף שקל בחודש, והשרים משתכרים כ-42 אלף. חברי כנסת מקבלים כ-38 אלף שקל ברוטו בחודש. ימים ספורים לפני הבחירות הציעו חלק מהח"כים פיחות בשכרם, אך לא חל שום שינוי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות