אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
היי שלום, AppGratis: רוצה אפליקציות מוזלות לאייפון? אפל לא מרשה

היי שלום, AppGratis: רוצה אפליקציות מוזלות לאייפון? אפל לא מרשה

הענקית האמריקאית הסירה מהאפסטור אפליקציה פופולרית שסייעה ל-10 מיליון משתמשיה לגלות יישומים חדשים ולהורידם בחינם או בהנחה. הסיבה: שאיפת אפל לצמצם תחרות מבית

09.04.2013, 12:21 | נמרוד צוק

בצעד אופייני למדיניות הקשוחה שלה, הסירה אפל מהאפסטור את אפליקציית AppGratis הפופולרית, שמסייעת למשתמש למצוא יישומים מוזלים.

קראו עוד בכלכליסט

AppGratis, בדומה לאפקליקציות דומות כמו Free App Of The Day או App Hero, פועלת כדי לחבר בין גולשים שרוצים לאתר בקלות אפליקציות טובות ומפתחים.

מאה אלף משתמשים חדשים ביום

בכל יום מציעה אפגראטיס למשתמשים יישום אחד, אשר נבחר על ידי מפעיליה לאחר בדיקה מעמיקה. חלק מהאפליקציות חינמיות וחלק בתשלום, אך בהנחה מיוחדת. לטענת החברה היא זוכה ל-100 אלף משתמשים חדשים כל יום, מפיצה כ-100 מליון אפליקציות בשנה ועובדת עם כ-6,000 מפתחים.

AppGratis AppGratis AppGratis

לאחרונה גייסה החברה 13.5 מיליון דולר מהקרנות Iris Capitol ואורנג' פאבליסיס, ובפברואר הגיע מספר המשתמשים שלה ל-10 מיליון.

לטענת אפל, אפגראטיס עברה על תנאי השימוש של החנות. על פי דיווח של AllThingsD, שהתבסס על מקורות באפל, ההסבר שנתנה החברה להסרה הוא פורמלי בלבד: הסיבה האמיתית היא המודל העסקי של AppGratis, שגובה תשלום מהמפתחים עבור קידום האפליקציות שלהם. לטענת המקורות, גישה זו פוגעת במודל הבסיסי של חנות האפליקציות, לפיו מי שזוכה לחשיפה והבלטה הן האפליקציות הטובות והפופולריות ולא אלה שמפתחיהן יכולים לשלם יותר.

באוקטובר האחרון הסירה אפל אפליקציה דומה, AppShopper, על בסיס אותו הטיעון. ככל הנראה שמדובר במדיניות חדשה של אפל, אשר נועדה לנקות את הפלטפורמה שלה ממה שהיא רואה כתחרות בעייתית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות