אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שר החוץ הקנדי נפגש לשיחה גם עם לפיד מיקי נועם אלון

שר החוץ הקנדי נפגש לשיחה גם עם לפיד

לדברי פקיד קנדי בכיר, הפגישה עם שר האוצר לא התמקדה בנושא המיזוג בין פוטאש לכיל

10.04.2013, 06:49 | גולן חזני

בפגישה שנערכה שלשום במסעדת מסה בתל אביב בין שר החוץ הקנדי ג'ון ביידר ליו"ר החברה לישראל אמיר אלשטיין ונחשפה ב"כלכליסט", שוחחו השניים על המיזוג בין פוטאש לכיל - כך נודע ל"כלכליסט" מפקיד קנדי בכיר בפמלייתו של ביידר.

הפקיד הוסיף כי ביידר נפגש אתמול עם שר האוצר יאיר לפיד. לדבריו, "אף אחת מהפגישות לא התמקדה בנושא זה באופן בלעדי, אם כי נגענו בכך בפגישה עם אלשטיין בעוד הפגישה עם לפיד התנהלה בהקשר רחב יותר".

אותו פקיד התייחס ליתרונות שהוא רואה בעסקה, ולפיהם "השר ביידר יודע על השיחות המתנהלות (בין כיל לפוטאש - ג"ח) ועוקב אחריהן באדיקות. אנו שואפים לראות עוד שיתוף פעולה בין קנדה לישראל ברמה הכללית, מפני שזה עשוי ליצור הזדמנויות לתעסוקה וצמיחה בשתי המדינות. עם זאת, העניין שעל הפרק הוא עניין בין שתי חברות פרטיות".

ראשי ועדי כיל המובילים את המאבק הציבורי נגד המיזוג עם פוטאש הגיבו בחריפות לידיעה על המפגש: "לאחר שביום ראשון טענו החברה לישראל והמדינה כי לא מתנהלים מגעים עם פוטאש, ואף האשימו את ראשי ועדי עובדי כיל כי הם בודים את המגעים מדמיונם, קיבלנו הוכחה נוספת לכך שהן לא בוחלות באמצעים ומשקרות במצח נחושה לשופט בישראל, לעובדי כיל ולציבור כולו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות