אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביוליין קיבלה אישור לניסוי שלב 2 בחולי לוקמיה צילום: יואב גלאי

ביוליין קיבלה אישור לניסוי שלב 2 בחולי לוקמיה

הניסוי ב-BL-8040 של ביוליין יערך בקרב 50 מטופלים בארה"ב. התוצאות צפויות להתקבל ברבעון הרביעי השנה; המניה מזנקת ב-5%

10.04.2013, 14:08 | גיא בן סימון

חברת ביוליין קיבלה היום (ד') את כל האישורים הרגולטורים הנחוצים לשם התחלת הניסוי שלב 2 ב-BL-8040 לטיפול בחולי לוקמיה (סרטן הדם). תוצאות הניסוי צפויות להתקבל ברבעון הרביעי של 2013. המניה מזנקת ב-5% באחד העם.

קראו עוד בכלכליסט

המחקר נועד להעריך את הבטיחות ויעילות של מינוני התרופה בנבדקים מבוגרים. היעד העיקרי של הניסוי הוא בטיחות וסבילות של התרופה. נקודת משנה בניסוי היא הערכת יעילות, כפי שהוערכה על ידי פרמטרים שונים, כגון: שיעור התגובה על ידי ביופסיה של מוח עצם.

כנרת סויצקי מנכ"ל ביוליין, צילום: יואב גלאי כנרת סויצקי מנכ"ל ביוליין | צילום: יואב גלאי כנרת סויצקי מנכ"ל ביוליין, צילום: יואב גלאי

BL-8040 (לשעבר BKT-140) היא פפטיד (חלבון קצר) המשמש כמעכב יעיל של CXCR4, קולטן ממשפחת הכימוקינים המעורב ישירות בהתקדמות של מחלות ממאירות, צמיחת כלי דם אל תוך הגידולים (אנגיוגנזה), התפתחות גרורות והישרדות של תאים. הפפטיד מתבטא ברמות גבוהות מן הרגיל ביותר מ-70% מסוגי הסרטן בבני אדם.

"אנחנו מאוד מרוצים מכך שחוקרים בעלי שם יובילו את המחקר שלנו בארה"ב ובישראל", אמרה מנכ"לית ביוליין כנרת סויצקי. "מדובר בניסוי נגד אחד הסוגים הנפוצים ביותר של לוקמיה במבוגרים, בעוד שיעור ההישרדות מהמחלה ממשיך להיות נמוך ביחס לסוג אחר של לוקמיה. אנו מצפים לתוצאות החלקיות הצפויות לקראת סוף השנה, ויש לי תקוות כי BL-8040 תהיינה תוספת משמעותית ויעילה במאבק במחלה הרסנית הזאת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות