אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סיטי נסוגה מהמלצת "קנייה" לבזק: "ההאטה בתחרות בשוק התקשורת - זמנית" צילום: יובל חן

סיטי נסוגה מהמלצת "קנייה" לבזק: "ההאטה בתחרות בשוק התקשורת - זמנית"

בנק ההשקעות הוריד המלצה למניית בזק ל"ניטרלי" בטענה כי הזרים לא יחזרו לקנות את המניה עד שלא יובהר מה יהיה המחיר בשוק הסיטונאי

11.04.2013, 10:12 | גיא בן סימון
"מוקדם מדי לדבר על תיקון של מניות שוק התקשורת בישראל או העלאת מחירי חבילות הסלולר במחצית השנייה של 2013 וב-2014. ההאטה הנוכחית בתחרות העיקשת בשוק התקשורת היא רק רגיעה זמנית", כך לפי בנק ההשקעות סיטי שהוריד המלצה למניית בזק ל"ניטרלי" מהמלצת "קנייה".

קראו עוד בכלכליסט

בבנק ההשקעות מבקשים להאיץ את קביעת המחיר בין הספקים בשוק הסיטונאי כדי לעודד קנייה של זרים את המניה. לפי ההסדרה החדשה הצפויה - השוק הסיטונאי - פרטנר וסלקום אמורות לרכוש מבזק והוט תשתית קווית במחיר סיטונאי כך שיוכלו להגיע לבתים ולמכור שירותי תקשורת כמו: טלוויזיה, טלפוניה קווית ואינטרנט. עם זאת, החברות לא הצליחו להגיע להסכם לגבי המחיר עד כה והכדור עבר כעת למשרד התקשורת. בסיטי מצפים כי משרד התקשורת יקבע את הטון בנוגע לתמחור השוק הסיטונאי במקום החברות כך שתישמר התחרות בשנים הקרובות.

אבי גבאי מנכ"ל בזק, צילום: אוראל כהן אבי גבאי מנכ"ל בזק | צילום: אוראל כהן אבי גבאי מנכ"ל בזק, צילום: אוראל כהן

"לאחר זינוק של 25% במניית בזק בינואר, המשקיעים מעוניינים בוודאות כדי להיכנס למנייה", הוסיף קלר. "השוק מפספס בגדול. כשהתחלתי לסקר את רמי לוי לפני שנתיים אמרתי שזה ישנה את שוק המזון מקצה לקצה אך הישראלים אמרו לי שעבר זמנו. אני חושב שהם לא הבינו מה קורה בשוק המזון והם עדיין לא מבינים. כשאתה עושה סטארטאפ, אתה יכול להמציא דברים מחדש אך לשחקנים הקיימים קשה יותר להסתגל לשינויים. כמו אצל רמי לוי, בשוק הסלולר גולן טלקום מציגה את הדברים בפשטות כך שאתה יודע בדיוק מה אתה מקבל. אצל החברת הגדולות הכל נורא מסובך", הוסיף קלר.

בתוך כך, מניות התקשורת, בהן סלקום ופרטנר, ריכזו גם אתמול עניין רב במסחר ורשמו יום שני ברציפות של עליות חדות במחזורי מסחר כבדים. אתמול סלקום עלתה ב-4% במחזור של 22 מיליון שקל והשלימה עלייה של 10% ביומיים. פרטנר טיפסה אתמול ב-1.6% במחזור של 31 מיליון שקל והשלימה זינוק של 11% בשני ימי המסחר האחרונים. ל"כלכליסט" נודע כי מאחורי הראלי שהוצת בשלישי עומדים הברוקרים מריל לינץ' ודויטשה בנק שהחלו לאסוף סחורה עבור משקיעים זרים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות