אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבועה מצטננת? ירידה של 4.3% במכירת דירות בפברואר צילום: דוד הכהן

הבועה מצטננת? ירידה של 4.3% במכירת דירות בפברואר

עפ"י נתוני משרד האוצר, המשך מגמת הירידה במספר העסקאות בשוק הדירות נובעת בעיקר מהאטה בשוק הדירות החדשות באזור המרכז. בחיפה גדל מספר העסקאות שביצעו משקיעים ובאר שבע הופכת ליעד החם לזוגות צעירים

11.04.2013, 13:36 | שירלי ששון-עזר

מספר העסקאות בענף הדיור המשיך לרדת בחודש פברואר 2013, כך עולה מדוח "אורות אדומים" שפרסם היום (ה') האוצר. על פי הנתונים, בפברואר נרשמה ירידה של 4.3% במספר הדירות שנרכשו לעומת ינואר. ירידה זו מגיעה בהמשך לירידה של 17.4% שנרשמה בינואר בהשוואה לחודש דצמבר. 

קראו עוד בכלכליסט

לעומת אשתקד מדובר דווקא בעלייה: מספר העסקאות עלו ב-15.5% לעומת פברואר 2012. עוד מתברר כי מספר העסקאות עלה עד לדצמבר 2012 אז הגיע לכ-11 אלף ומאז החלה ירידה.  

יציבות בשוק יד שנייה

מהסקירה עולה כי הירידה במכירת דירות חדשות חדה יותר בין פברואר לינואר ועומדת על כ-16%, לעומת מספר העסקאות שבוצעו בדירות יד שנייה שנותר ללא שינוי.

בפילוח גאוגרפי ניתן להבחין כי האזורים בהם נרשמה ירידה משמעותית בין 7% ל-11% במספר העסקאות הם בעיקר תל אביב, מחוז מרכז והשרון. באזור חיפה דווקא נרשמה עלייה של כ-14%. באוצר מסבירים כי באזור חיפה חל גידול במספר המשקיעים וזו הסיבה לעלייה.

 

שכונת כפר גנים החדשה בפתח תקווה (ארכיון), צילום: דוד הכהן שכונת כפר גנים החדשה בפתח תקווה (ארכיון) | צילום: דוד הכהן שכונת כפר גנים החדשה בפתח תקווה (ארכיון), צילום: דוד הכהן

 

בחודש פברואר עמד מספר המשקיעים בסך העסקאות שנסגרו על כ-21.5%, כמו בינואר. בהשוואה לחודש המקביל אשתקד מדובר בירידה של 2%, מה שאומר שהפעולות שננקטו נגד המשקיעים על ידי המדינה לא השפיעו עד כה באופן דרמטי על השוק. עם זאת, בפילוח לפי אזורים ניתן להבחין כי באזור תל אביב חלה ירידה של 19% במספר המשקיעים בין ינואר לפברואר. בחיפה נרשם גידול של 7% ברכישות המשקיעים באותה התקופה.

רכישת דירות על ידי זוגות צעירים ירדה בפברואר ב-5% לעומת ינואר. הירידה ברכישות הזוגות הצעירים עמדה במרכז הארץ על 14%. באזור חיפה נרשמה ירידה מתונה של 2% בלבד ואילו באזור בארש שבע נרשמה עלייה של 14% בהשוואה לינואר ועלייה 53% לעומת פברואר 2012.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
עייף מהספינים.
לא מאמין למספרים של אף אחד. שיראו דוגמאות אמיתיות של פרסומי קבלנים שמורידים מחירים. שוב מילים בלי מעשים!!! לא שומע שהמינהל יוצא בשיווק אגרסיבי של קרקעות!!! לא שומע את הקבלנים צועקים שמלאי הדירות שלהם מתפקע!!! לא שומע את תגובת איגוד השמאים!!! לא רואה התקדמות בנושא הדיור הציבורי!!! רק הפחדות ועוד הפחדות והקבלנים לא ניראים לי מבוהלים - הרי אין פרסום שקצב התחלות הבניה פחת !!!
דוד , חיפה  |  11.04.13
1.
חברים יקרים ,זה מתחיל ירידת מחירי הדיור החלה וזה יילך וישתפר מחודש לחודש
אל תעיזו להתפתות ולהאמין לספינים שיקריים של הקבלנים שימשיכו לומר לכם שהמחירים לא יירדו,רק יעלו וזה הזמן לקנות לפני שהמחירים יעלו אז אל תאמינו לאף מילה ,אם נמשיך לחכות זה ישתלם בהרבה מאוד כסף הבנקים בקצב הזה יתחילו ללחוץ על הקבלנים שהם רוצים לראות מזומנים ושלא יראו לא תיהיה ברירה לקבלנים,אלא למכור בזול......זיכרו תיהיו חזקים תמתינו עוד וזה ישתלם אם ניהיה מאוחדים נצליח.
רונן , רמת גן  |  11.04.13