אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התוכנית של גרמן: העלאת מס הבריאות לשני העשירונים העליונים צילום: חיים צח

התוכנית של גרמן: העלאת מס הבריאות לשני העשירונים העליונים

שרת הבריאות החדשה אמרה בעניין זה כי "ככל שיהיה תלוי בנו, מרבית העשירונים ישלמו פחות"

11.04.2013, 18:18 | אופיר דור

שרת הבריאות יעל גרמן מעוניינת להעלות את מס הבריאות לשני עשירונים העליונים. "כיום יש מצב לא שוויוני שבו אחוז התשלומים של השכבות החלשות על בריאות גבוה ממה שמשלמות האוכלוסיות החזקות, אנחנו רוצים לשנות את זה", כך אמרה גרמן במפגש ראשון עם עיתונאים היום (ה').

קראו עוד בכלכליסט

גרמן אמר שתפעל כדי שביטוח הבריאות יהיה יותר פרוגרסיבי. לדבריה, "אחד הדברים שראיתי והתפלאתי היה האלכסון של תשלומי הבריאות. אם מסתמכים על מס הכנסה - הוא פרוגרסיבי, גם ביטוח לאומי, אבל תשלומי הבריאות הרבה פחות. אנחנו יושבים עם הנהלת המשרד כדי לראות איך משנים את האלכסון".

גרמן הוסיפה כי היא עדיין "לא יודעת אם נצליח. ברגע שתהיה הסכמה עם האוצר, שהוא השותף המרכזי, אפגוש את התקשורת שוב". לדבריה, "ככל שיהיה תלוי בנו, מרבית העשירונים ישלמו פחות, רק שני העשירונים העליונים ישלמו יותר מס בריאות".

שרת הבריאות הטרייה הגדירה את מטרתה לצמצם פערים במערכת הבריאות. "אני חושבת שמדינת ישראל חייבת לחזק את הרפואה הציבורית כדי לתת מענה לכל אדם ואדם",אמרה גרמן, "אחרי חינוך זהו תחום מרכזי, אני מתכוונת להקים ועדה, צוות חשיבה, שייתן את הדעת על חיזוק הרפואה הציבורית. אותו צוות לא ידון רק בחיזוק הרפואה הציבורית מול הפרטית, אלא ייתן את הדעת על ביטוחים שונים. זהו נושא אחד ממכלול שלא ניתן להפרדה. אי אפשר לדון בבתי החולים ובקופות בלי לתת את הדעת לביטוחים. אני לא רוצה להרחיב. נקים צוות תוך זמן קצר כדי להביא מסקנות ולרוץ קדימה. אתן שלושה חודשים. אם זה ייקח ארבעה חודשים גם אהיה מרוצה".

בנושא התקציב גרמן אמרה כי "יש דיונים בדרגים המקצועיים על נושא התקציב. אין עדיין סיכומים. עוד לא ישבתי עם שר האוצר. עדיין לא יודעת אם יש קיצוצים. יחסית ל- OECD יש לנו יותר רופאים, פחות אחיות"

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

23 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

20.
עוד לא שבועיים בתפקיד וכבר מעלה מיסים.
אולי תחילה תקטיני את טיפולי הפוריות. ישראל היא המדינה היחידה בה אין מגבלה לטיפולי פוריות, שעולים מיליארדים למדינה. באירופה לא ניתנים יותר משני טיפולים, כך גם בארה"ב. אולי תטפלי בתוכניות הביטוח שעולות מיליארדים לאזרחים ולא מוסיפות כמעט דבר. יש הרבה מה לעשות במערכת הבריאות לפני שמעלים שוב מיסים.
ישראלית  |  13.04.13
19.
שרת בריאות יקרה. די עם השטויות תתחילו להתבונן ולעבוד. כותרות זה מיותר עבודה זה העיקר.
שרה יקרה. אני שכיר הנימנה על השטות הסטטיסטית הנקראת עשירון 10. מרויח סמוך לרף התחתון שלו. לא איכפת לי לשלם בגין עניים, נכים וכאלה שהגורל התאכזר אליהם. אבל, מאוס מאסתי לשלם עבור פריזיטים? כאלה שהדבר היחיד מבחינתם זה לינוק ולמצוץ את לשד כספי? העיקר שכרסם שתתמלא? אולי, תתחילו שם בממשלה בקבלת החלטה קטנה, פיצפונה - דוח חובה למס הכנסה לכל תושב החל מגיל 22, נו טוב 23. אל תלכי שולל אחרי הטענה שקשה הדבר למימוש. זו שטות גמורה ומוחלטת. בהצלחה
אזרח משלם מיסים  |  14.04.13
לכל התגובות