אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
100 מיליון דולר אבדו בים - הזדמנות ישראלית: "כמויות הגז בקידוח 'ישי' זניחות"

100 מיליון דולר אבדו בים - הזדמנות ישראלית: "כמויות הגז בקידוח 'ישי' זניחות"

אייל שוקר מנכ"ל הזדמנות ישראלית: "צר לנו שאלו התוצאות. האסטרטגיה של השותפות לפזר סיכונים ולהיכנס כשותפה ב-10% בלבד הוכיחה את עצמה"

11.04.2013, 21:16 | ליאור גוטמן
חברת הזדמנות ישראלית, שמחזיקה ב10% ברישיון הקידוח "ישי", מודיעה הערב (ה') ש"כמויות הגז שנמצאו בשכבת הגז הן זניחות". לפיכך, רישיון "ישי", שממוקם כ-150 ק"מ מערבית לחופי חדרה, מצטרף לקידוחים העקרים שנרשמו בשנה שעברה ברישיונות "שרה" ו"מירה".

קראו עוד בכלכליסט

הקידוח ברישיוןן "ישי", שכונה גם אפרודיטה 2", החל בנובמבר האחרון עם ציפיה למציאת כמויות גז גדולות. הסיבה: המאגר שוכן בסמוך למאגר "אפרודיטה" ששוכן בשטח קפריסין ונמצא בשליטת נובל אנרג'י (70%) ודלק אנרגיה (30%), שם התגלה מאגר גז גדול שנפחו שווה לכ-70% מנפח מאגר "תמר". בתחילת ינואר דיווחו החברות ש"נמצאו ממצאי גז משמעותיים" אולם לאחר בדיקה מחודשת של הממצאים על ידי חברת ריידר סקוט התברר כאמור שאין הצדקה מסחרית לפיתוח המאגר.

רישיון "ישי" הוא אחר מחמשת רישיונות פלאג'יק שבשליטת בני שטינמץ (42.5%) וטדי שגיא (42.5%), והמפעילה הנורווגית AGR. עלות הקידוח נאמדת ב100 מיליון דולר. "צר לנו שאלו התוצאות, והיינו שמחים אם התוצאות היו שונות. יחד עם זאת, האסטרטגיה של השותפות לפזר סיכונים ולהיכנס כשותפה בעשרה אחוז בלבד הוכיחה את עצמה. לשותפות ישנו פרוטפוליו של נכסים כאשר 30 מיליון הדולר הנמצאים בקופתה יאפשרו לה להמשיך ולממש את הפוטנציאל הגלום בהם. אנו מאמינים כי אסטרטגיה זו של פיזור סיכונים היא האסטרטגיה הנכונה בתחום והיא זו שתסייע לשותפות לצלוח בחיוב את הסטטיסטיקה של ענף הקידוחים", מסכם אייל שוקר, מנכ"ל הזדמנות ישראלית.

טדי שגיא, צילום: אוראל כהן טדי שגיא | צילום: אוראל כהן טדי שגיא, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות