אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דרמת הביטקוין: המסחר במטבע הווירטואלי חודש לאחר שהופסק אתמול צילום: flickr/zcopley

דרמת הביטקוין: המסחר במטבע הווירטואלי חודש לאחר שהופסק אתמול

בורסת Mt. Gox הודיעה אמש על עצירת המסחר בשל ירידת שווי חדה של 61%. המטבע צנח היום לשפל של 65 דולר לפני שהתאושש וטיפס חזרה ל-135 דולר למטבע

12.04.2013, 14:08 | סוכנויות הידיעות

המסחר במטבע הווירטואלי ביטקוין חודש היום בבורסת Mt. Gox לאחר שאתמול היא הכריזה על השהיית הפעילות בעקבות תנודות חדות במסחר, שגרמו לצניחה של 61% בשווי של הביטקוין. המטבע הצליח לאחר מכן להתאושש מעט ולרשום הפסד של 37%. 

קראו עוד בכלכליסט

בורסת Mt. Gox  הכחישו אתמול כי הצניחה במחיר נבעה מהתקפות על האתר, וטענו שהסיבה לכך נעוצה דווקא בזרימה לא צפויה של עסקאות חדשות. המטבע החל להיסחר בפתיחה המחודשת בשווי של 78 דולר לביטקוין, נפל לשפל של 65 דולר, לפני שהתאושש וטיפס חזרה ל-135 דולר.

המטבע, שנוסד ב-2009 במטרה להתחמק מהפיקוח של רשויות אכיפת החוק, צבר פופולאריות רבה בחודשים האחרונים, הודות בעיקר לחוסר הוודאות באירופה ולסקרנות של המשקיעים. אולם הפלטפורמה מהווה יעד להתקפות האקרים, שעל פי החשד מנסים להפריע לביצוע עסקאות על מנת להטות את שווי המטבע.

"התוקפים מחכים עד שהשווי של הביטקוין מטפס לרמה מסוימת, ואז הם מוכרים ומערערים את המסחר, מחכים שכולם ימכרו בפניקה את ביטקוין שלהם, מחכים עד שהמחיר יירד ברמה מסוימת, ואז מפסיקים את ההתקפה ומתחילים לקנות ככל יכולתם", נמסר בהצהרה שפרסמה Mt. Gox לאחר התקפה דומה בשבוע שעבר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

20 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה