אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מכירת בניין HSBC תאפשר לדנקנר לחלק 300 מיליון שקל צילום: בלומברג

בלעדי לכלכליסט

מכירת בניין HSBC תאפשר לדנקנר לחלק 300 מיליון שקל

אנשי העסקים היהודים אייבי רוזן ומיכאל פוקס נפגשו עם בעל השליטה בנכסים ובנין נוחי דנקנר בביקורו האחרון בניו יורק בניסיון לקדם את רכישת הבניין. אם תצא העסקה אל הפועל מתכננת נכסים ובנין לחלק דיבידנד שרובו יגיע לדסק"ש

14.04.2013, 07:00 | גולן חזני

שני אנשי עסקים יהודים, אייבי רוזן ומיכאל פוקס, מובילים מגעים לרכישת בניין HSBC בניו יורק מידי נכסים ובניןשבשליטת נוחי דנקנר. ל"כלכליסט" נודע כי בביקורו האחרון בניו יורק, שממנו שב ביום ראשון שעבר, נפגש דנקנר עם השניים בניסיון לקדם את המכירה. בתמונה מצויה גם קרן נדל"ן בינלאומית שמעוניינת בנכס. ככל הידוע מציעים השניים, באמצעות חברת ההשקעות בבעלותם RFR הולדינגס, סכום של 775 מיליון דולר עבור הבניין. 

קראו עוד בכלכליסט

עוד נודע ל"כלכליסט" כי לאחר המכירה מתכננת נכסים ובנין לחלק דיבידנד ענק של יותר מ־300 מיליון שקל לאור הרווח שהיא צפויה לרשום מהמכירה. הבניין נרכש ב־2010 בסכום של 330 מיליון דולר בלבד על ידי כור ונכסים ובנין (בחלקים שווים), כשנכסים ובנין רכשה לפני כשנה וחצי את חלקה של כור. מכירת הבניין, אם תצא אל הפועל, צפויה להניב לחברה רווח של כ־170 מיליון דולר ותזרים של כ־370 מיליון דולר. שטח הבניין עומד על כ־80 אלף מ"ר והוא מושכר ברובו למטה הנהלת HSBC.

פוקס ורוזן הם בנים לניצולי שואה יהודים מגרמניה, חברי ילדות, שחברו ב־1991 והקימו את חברת ההשקעות המשותפת RFR שרכשה בנייני משרדים ומגורים בפרנקפורט. בעשור הקודם עברו לארה"ב ושם החלו לרכוש בנייני משרדים בעיקר במנהטן, כשהחברה שבבעלות השניים חולשת על כמיליון מ"ר של נדל"ן בארה"ב ובאירופה.

מיכאל פוקס ואייבי רוזן, צילום: בלומברג מיכאל פוקס ואייבי רוזן | צילום: בלומברג מיכאל פוקס ואייבי רוזן, צילום: בלומברג

בראיון לתקשורת הישראלית ב־2010 אמר רוזן על דנקנר כי "הוא חבר שלי והוא גם אחד האנשים החכמים שפגשתי. לאחרונה הוא הצליח לקנות את בניין HSBC".

בשבוע שעבר פורסם כי רוזן ישקיע בפעם הראשונה בישראל בפרויקט W תל אביב ביפו העתיקה. מומחי נדל"ן מעריכים את ההשקעה בפרויקט ב־50 מיליון דולר.

ביום חמישי הודיע הממונה על הביטוח ושוק ההון עודד שריג על הענקת היתר השליטה בכלל ביטוח לאיש העסקים היהודי־ארגנטינאי אדוארדו אלשטיין, שאמור לממש אופציה ולרכוש 21% נוספים מחברת גנדן שבשליטת דנקנר, שמחזיקה בשליטה באי.די.בי אחזקות

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות