אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הירידה לליגת המשנה היא רק התחלת הצרות של ק.פ.ר צילום: אימג'בנק, gettyimages

הירידה לליגת המשנה היא רק התחלת הצרות של ק.פ.ר

קווינס פארק ריינג'רס עומדת בפני האפשרות הבהולה שתיאלץ לערוך ארגון מחדש של מצבה הפיננסי במידה ותורד ליגה או יוטל עליה עונש בדמות איסור העברות עתידי או קנס גבוה

14.04.2013, 16:44 | סוכנויות הידיעות

קווינס פארק ריינג'רס עומדת בפני האפשרות הבהולה שתיאלץ לערוך ארגון מחדש של מצבה הפיננסי במידה ותורד ליגה או יוטל עליה עונש בדמות איסור העברות עתידי או קנס גבוה.

כללי הפייר פליי הפיננסי של הפוטבול ליג (Football League ) ייכנסו לתוקף בעונת 2013-14, ובשבוע שעבר אושר כי לקבוצות שיורדו ליגה לא יוענק זמן נוסף להתאים עצמן למצב החדש.

קראו עוד בכלכליסט

טוני פרננדז, הבעלים של ק.פ.ר. "המצב מעולה", צילום: איי אף פי טוני פרננדז, הבעלים של ק.פ.ר. "המצב מעולה" | צילום: איי אף פי טוני פרננדז, הבעלים של ק.פ.ר. "המצב מעולה", צילום: איי אף פי

דיון מקיף נערך בשאלה האם יש להעניק לקבוצות שהורדו מהליגות הבכירות שנת חסד נוספת, אולם כעת מתברר כי החל מהעונה הבאה הן יהיו נתונות לאותן כללים כמו כל שאר הקבוצות.

העיקרון הבסיסי שמנחה את הכללים הפיננסיים הוא שאסור לקבוצות להוציא מעבר לאמצעים שלהן, אולם הפוטבול ליג תאפשר "סטייה תקנית" של 3 מיליון ליש"ט, וכן הון השייך לבעלי מניות של עד 5 מיליון ליש"ט בעונת 2013-14. פירוש הדבר שההפסדים, לא כולל כספים המיועדים לתשתיות, אינם יכולים להיות גבוהים מ-8 מיליון ליש"ט.

על פי החשבונות העדכניים ביותר של הקבוצה, המתייחסים לעונת 2011-12, עולה כי קווינס פארק ריינג'רס רשמה הפסד של 22.6 מיליון ליש"ט, בעוד שיחס השכר להכנסות עמד על 90%.

ההערכה היא שהעלויות וההפסדים של קווין פארק ריינג'רס רק גדלו בעונה האחרונה, במהלכה הצטרפו לשורותיה לוק רמי, כריסטופר סמבה, ז'וליו סזאר, אסטבן גרנרו, ג'י-סונג פארק ורוב גרין. במידה והקבוצה תרד ליגה, היא תיאלץ להתמודד גם עם גירעון שנתי של 25 מיליון ליש"ט שינבע מכך שתאבד את תשלום המצנח ואת ההכנסה מהפרמיירליג.

עונת 2013-14 היא אמנם הראשונה שבה ייערכו הבדיקות למצב הפיננסי של הקבוצות, אך הסנקציות לא יוטלו אלא רק לאחר בחינת הנתונים בדצמבר 2014. אם הקבוצות שייקבע שהפרו את הכללים עדיין יהיו בליגה - יוטל עליהן באופן מיידי איסור העברות. אם קבוצה עולה ליגה, היא תספוג קנס של עד 10 מיליון ליש"ט, בהתאם להוצאות היתר שלה.

טוני פרננדז, יו"ר הקבוצה טוען כי היא נמצאת בעמדה "מעולה" מבחינה פיננסית, וצפויה לעמוד בתקנות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות