אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גיוס חרדים: "יהיה חוק היסטורי תוך 6 שבועות" צילום: אוראל כהן

גיוס חרדים: "יהיה חוק היסטורי תוך 6 שבועות"

הועדה לקידום השוויון בנטל התכנסה לראשונה והיו"ר יעקב פרי מבטיח: "המהלך יהיה רגיש, אבל צרכי הצבא עומדים בראש. הגיע הזמן לקבל החלטה". ראש מנהלת השירות האזרחי: "נתנוני הגיוס שלנו בירידה מאז פקיעת חוק טל"

14.04.2013, 19:15 | ynet
הוועדה לקידום השוויון בנטל, שבראשה עומד השר יעקב פרי, התכנסה היום (א') לראשונה בהשתתפות נציגים מצה"ל וממנהלת השירות אזרחי. בפגישה הוצגו מוכנות המערכות לקליטת מתגייסים חרדים, ובסיומה אמר השר פרי: "תוך שישה שבועות נציג חוק היסטורי - המהלך יהיה רגיש אבל צרכי הצבא יעמדו בראש סדר העדיפויות".  

קראו עוד בכלכליסט

פגישת הוועדה יצאה לדרך שעות ספורות לפני כניסת יום הזיכרון, והשר פרי הדגיש את סמליות המועד. אחריו דיבר ראש חטיבת תכנון ומינהל כוח אדם בצה"ל, תא"ל גדי אגמון, שהציג בפני השרים תמונה עדכנית של גיוס החרדים ואת היעדים שהוצבו ל-2012. לדבריו צה"ל נכון לקלוט חרדים נוספים נוכח "צרכים גדלים והולכים של הצבא". עם זאת הוא הוסיף כי הנחת העבודה של צה"ל מבקשת לעשות זאת בהדרגתיות נוכח החשיבות לייצר מסגרות ייעודיות שלא יפגעו במרקם החברתי של הצבא ולא באורח חייהם של המגזרים השונים.

כל המשתתפים התייחסו בפגישה ללוח הזמנים הצפוף שנגרם בשל החובה לגבש חוק עוד לפני הגשת תקציב המדינה. ראש מנהלת השירות האזרחי-לאומי, שר ג'רבי שלום, הציג לשרים את נתוני הגיוס לשירות האזרחי – ולטענתו צמיחתם עצרה עם פקיעת חוק טל.

יעקב פרי, צילום: אלכס קולומיסקי יעקב פרי | צילום: אלכס קולומיסקי יעקב פרי, צילום: אלכס קולומיסקי

בשבוע הבא תחל הוועדה לעבור על סעיפי מתווה החוק ותסייר באחד מבסיסי צה"ל שכבר החל בהתאמת מסלולים למתגייסים החרדים. "כל חברי הממשלה מבינים את גודל ההחלטה ואת צו השעה", אמר פרי בישיבה. "הזמן דוחק בנו, אבל נקפיד על שקיפות מלאה בדיונים עד לגיבוש הצעת החוק. מסוף שנות ה-80' עוסקים בכנסת ובממשלה בסוגיה הכל כך מורכבת הזאת, והגיע הזמן לקבל החלטה".

שרת התרבות והספורט לימור לבנת הוסיפה שתפקיד הוועדה יהיה לגבש מתווה להובלת חובת השירות של כלל אזרחי המדינה "באופן מאוזן, הדרגתי, צודק והוגן ומבלי לשסות ציבור בציבור".

השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ: "אנו מוכנים לקלוט אלפי משרתים. תרומתם תתבצע במגוון תפקידים המותאמים לייחודיות של האוכלוסיות המצטרפות למעגל ובהתחשבות בצרכיהם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
צה"ל לא באמת מעוניין בגיוס חרדים ! וואחג כאב ראש עבורו
גם כלכלית - האם לגייס חייל נשוי עם ילדים לשירות חובה ? האם צה"ל מוכן ליצור מאסות מסגרות מוגנות לחרדים יותר מזה -גם התשובה המתפלפלת של אותו הקצין אגמון מחזקת את מה שלא רוצים להגיד בצה"ל בפה מלא - עזבו אותנו גם ככה יש עודף בחיילים ואין לנו מה לעשות איתם שחררו אותנו מעולו של זה . צה"ל מעדיף ( את "הילד הטוב" מאזור השרון , ת"א , מכבים , רעות , שוהם ואת המורעלים מהדרום והצפון . לצהל נוח הדימוי של צבא העם - טוב לאנשי הקבע ... לקבל תוספות ותנאים
=  |  14.04.13
3.
אין שום צורך בחקיקה -קיים חוק גיוס חובה. את כל השאר יעשה הכסף...
יש להפעיל גיוס חובה על הכל. למשרתים לתת תמריצים כלכליים לרבות משכורת ראויה. מי שאינו מתגייס - תישלל זכאותו להטבה כלכלית כלשהי מהמדינה, גם לאחר שיקים משפחה. הכסף כבר יעשה את שלו - תאמינו לי שהחרדים יצבאו על לשכות הגיוס. וכמובן שגיוס בגיל 18. אין לדחות את גיל הגיוס לגיל שבו החרדים כבר בעלי משפחה.
אביאל  |  14.04.13
לכל התגובות