אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מייסדי אקסאנט מגייסים 9 מיליון דולר מ JVP וכרמל לסטארט-אפ חדש צילום: יוסי צבקר

מייסדי אקסאנט מגייסים 9 מיליון דולר מ JVP וכרמל לסטארט-אפ חדש

חברת רדקסיו יצרו פתרון אחסון לארגונים שיודע לשלב בין המהירות של כונני פלאש והיעילות של כוננים מגנטיים. היא תעבור בקרוב לתל אביב ועומדת לגייס כ-20 עובדים נוספים

17.04.2013, 12:08 | אסף גלעד

מייסדי חברת האחסון אקסאנט (Exanet), שנמכרה ל- Dell ב-2010, מקימים בימים אלו סטארט-אפ חדש בתחום - ומגייסים לו 9 מיליון דולר מקרנות ההון JVP וכרמל. זהו סבב הגיוס הראשון עבור החברה, שהוקמה רק לפני חצי שנה תחת חממת JVP בירושלים.

קראו עוד בכלכליסט

הסטארט-אפ הצעיר רדקסיו (Reduxio) פועל בתחום אחסון המידע הארגוני ומציע מערכת ניהול שטחי אחסון היברידית המשלבת בין אחסון פלאש, שנחשב ליקר יחסית אך מספק גישה מהירה, לבין אחסון מגנטי שעולה בסך הכל 5% מעלות הפלאש. המערכת כוללת אלמנטים של חומרה ותוכנה ומשלבת את המהירות של כונני הפלאש יחד עם המחיר הזול של הדיסקים המגנטיים.

המערכת יודעת היכן לאחסון יישומים וקבצים ארגוניים שונים כך שאלה שדורשים מהירות גבוהה יאוחסנו על פלאש, ואלה שאינם דורשים זאת יוכלו להתאחסן על גבי הדיסקים המגנטיים.  ישנן מספר חברות הפועלות בתחום, ביניהן גם Dell עצמה. בחודשים האחרונים סיימה החברה לעבוד על אבטיפוס שהוכיח את התכנות הרעיון, ולאחר מכן יצאה לסיבוב הגיוס, אשר מובל על ידי כרמל ו-JVP באופן שווה.

אורי בנדורי, שותף בקרן ההון סיכון כרמל, צילום: עמית שעל אורי בנדורי, שותף בקרן ההון סיכון כרמל | צילום: עמית שעל אורי בנדורי, שותף בקרן ההון סיכון כרמל, צילום: עמית שעל

החברה הוקמה בעידודו של קובי רוזנגרטן, אחד השותפים ב-JVP, ששימש בעבר אחד המשקיעים בחברת האחסון אקסטרים איי.או שנמכרה ל EMC תמורת כ- 450 מיליון דולר. רונזגרטן משמש כיו"ר החברה, והשותף אורי בנדורי מכרמל כחבר דירקטוריון.

מחברים את פתרונות האחסון

 

מייסדי רדקסיו הם מארק ויינר, ניר פלג ואמנון שטרסר. שלושתם שימשו בכירים באקסאנט, חברת אחסון המידע מרעננה שכמעט ונסגרה בשנת 2009 בעקבות חילוקי דיעות בין המשקיעים, ובסופו של דבר נמכרה תמורת כ- 12 מיליון דולר ל- Dell בשנת 2010.

"פלאש הוא עניין יקר", אומר ל'כלכליסט' מארק וינר, מנכ"ל החברה. "הוא הוצג תחילה כרכיב קטן מאוד למצלמות, אחר כך גדל קצת והפך להתקן נייד, כמו כונני הדיסק-און-קי. עם ההוזלה שלו, הוא שולב במכשירים ניידים על ידי אנוביט ואפל, עד שמצא את עצמו בכונני אחסון בארגונים. רדקסיו, כמו מכונית היברידית, משלבת את הפלאש, שהוא רכיב שעלותו עדיין יקרה, עם האחסון המגנטי, ותדע להקצות שימושים שונים לטכנולוגיות השונות".

לדברי וינר, נדרשת מערכת הפעלה חדשה מן היסוד כדי לשלב בין שתי הטכנולגיות מבלי שאחת תפגע במהירות הפעולה של השניה ובעלות סבירה.

רדקסיו מעסיקה כיום 10 עובדים בחממת JVP בירושלים, והיא מצויה לקראת מעבר לתל אביב. היא צפויה לגייס עד סוף השנה 15-20 עובדים נוספים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות