אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ניסיון נוסף של עו"ד נאור למנוע חלוקת דיבידנד בבזק צילום: עמית שעל

ניסיון נוסף של עו"ד נאור למנוע חלוקת דיבידנד בבזק

נאור, הטוען כי חלוקת הדיבידנדים מסכנת את פירעון האג"ח, מחזיר את הנושא לבית המשפט ותובע לחייב את נאמן האג"ח של בזק, חברת הרמטיק, לכנס אסיפת מחזיקי אג"ח ולדון בנושא

18.04.2013, 08:46 | גולן חזני

נושא הדיבידנדים בחברת בזק חוזר לבית המשפט. עו"ד אופיר נאור הגיש אתמול לבית המשפט המחוזי בתל אביב תביעה לחייב את נאמן האג"ח של בזק, חברת הרמטיק, לכנס אסיפת מחזיקי אג"ח כדי לקבל החלטות בנוגע לחלוקות הדיבידנד של חברת התקשורת. נאור נלחם זה כשנה נגד חלוקת הדיבידנדים של בזק, שנועדו לדבריו לשרת את אינטרסים של בעל השליטה שאול אלוביץ' שנטל הלוואות לרכישת השליטה בחברה, ופוגעות בחוסנה הפיננסי ויציבותה של בזק.

שאול אלוביץ שאול אלוביץ' | צילום: יובל חן שאול אלוביץ

עד היום דחה בית המשפט את מרבית בקשותיו. נאור ניסה במקביל להביא לכינוס מחזיקי האג"ח של החברה, אולם הרמטיק, נאמן האג"ח, סירבה לכנס אסיפה ונשענת על חוות דעת של פרופ' אמיר ברנע שתמך בעמדה כי חלוקת הדיבידנדים לא מסכנת את החברה.

נאור, שחושש שחלוקת הדיבידנדים מסכנת את פירעון האג"ח של החברה, מביא שורה של דוגמאות לחברות שחילקו דיבידנדים וקרסו. "איפה היו נאמני האג"ח כאשר אי.די.בי אחזקות חילקה דיבידנדים במיליארדים? לא עשו דבר בזמן אמת". אותה שאלה הוא שואל לגבי החברות חבס, אלביט הדמיה שבשליטת מוטי זיסר, סקיילקס שבשליטת אילן בן־דב, ודלק נדל"ן שבשליטת יצחק תשובה. "מדוע נאמני האג"ח נזכרים לכנס אסיפה רק כאשר חדלות הפירעון ידועה?".

מלבד בקשתה של סי.אפ. איי, ב-17 באפריל עו"ד נאור הגיש לבית המשפט המחוזי בתל אביב תביעה לחייב את נאמן האג"ח של בזק, חברת הרמטיק, לכנס אסיפת מחזיקי אג"ח כדי לקבל החלטות בנוגע לחלוקות הדיבידנד של חברת התקשורת. נאור נלחם זה כשנה נגד חלוקת הדיבידנדים של בזק, שנועדו לדבריו לשרת את אינטרסים של בעל השליטה שאול אלוביץ' שנטל הלוואות לרכישת השליטה בה, ופוגעות בחוסנה הפיננסי ויציבותה של החברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות