אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנהל ההשקעות ערן מזרחי הורשע בגניבה, קבלת דבר במירמה ובזיוף צילום: שאול גולן

מנהל ההשקעות ערן מזרחי הורשע בגניבה, קבלת דבר במירמה ובזיוף

כמו כן הורשע "מיידוף הישראלי" בזויף, בעבירות של הוצאת שיק ללא כיסוי ובעבירות על חוק איסור הלבנת הון. בית המשפט האריך את מעצרו של מזרחי, עד לגזר הדין שייקבע לאחר שלב הדיונים בעונשו

18.04.2013, 11:12 | יצחק דנון

בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע את "מיידוף הישראלי" מנהל ההשקעות ערן מזרחי שהונה את לקוחותיו בעשרות מיליוני שקלים, בביצוע 84 עבירות גניבה בידי מורשה ובעבירות נוספות. בנוסף האריך בית המשפט את מעצרו של מזרחי, עד לגזר הדין שייקבע לאחר שלב הדיונים בעונשו. 

קראו עוד בכלכליסט

בית המשפט הרשיע את מזרחי ב-101 עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, ב-28 עבירות של זיוף מסמך בנסיבות מחמירות, ב-28 עבירות של שימוש במסמך מזויף, ב-3 עבירות של הוצאת שיק ללא כיסוי, עבירות על חוק איסור הלבנת הון ועבירה אחת של גניבה.

מזרחי שנכח בדיון הודה בעובדות כתב האישום המתוקן שהוגש בפעם הרביעית על ידי התביעה. בא כוחו עו"ד מיכה פטמן טען כי המחלוקת עם הפרקליטות בנוגע למצבו הנפשי של מזרחי נותרה על כנה.

לדברי עו"ד פטמן להערכת הפרקליטות פרק הזמן שיידרש לה לשם איסוף חומר הראיות לשלב הטיעונים לעונש הוא כשבועיים ורק לאחר מכן תעביר התביעה להגנה את חומר הראיות ולהגנה יידרש פרק זמן של שבוע עד עשרה ימים. פטמן ציין כי להערכתו ההגנה תזדקק לשתי ישיבות האחת מהן תיוחד לעדותו של מזרחי. עוד ציין כי ישנם עדים האמורים להגיע מחו"ל.

ערן מזרחי בביהמ"ש (ארכיון), צילום: שאול גולן ערן מזרחי בביהמ"ש (ארכיון) | צילום: שאול גולן ערן מזרחי בביהמ"ש (ארכיון), צילום: שאול גולן

בא כוחו הנוסף של מזרחי עו"ד מנחם רובינשטיין ציין כי מזרחי מבקש להעיד על מנת להסביר דברים מסוימים. לדבריו, יש במקרה הנדון הודאה, הדברים ברורים והמחשבה הפלילית ברורה ועל כן הוא אינו סבור כי יש ליצור קונוס ההולך ומתרחב. עו"ד רובינשטיין ביקש כי הפסיכיאטר ד"ר יעקב מאיר וייל יפגוש את מזרחי בבית המעצר.

נציג התביעה עו"ד בן שמואל טען כי בכוונת התביעה להעלות על דוכן העדים בשלב הטיעונים לעונש לא יותר מחמישה עדים המייצגים את נפגעי העבירות כאשר תצהירי הנפגעים יוגשו לתיק ביהמ"ש. בנוגע למחלוקת עם ההגנה אודות מצבו הנפשי של מזרחי יהיה צורך בשמיעת עדים ואולם תצהירים של אלה יוגשו להגנה והיה וזו תסתפק בחומר הכתוב לא יהיה צורך בשמיעת אותם עדים.

נציג התביעה הוסיף כי במסגרת הראיות לעונש תציג התביעה טבלאות מסוימות כדוגמת טבלה המפרטת לאן נעלם הכסף ובכוונת התביעה להראות לביהמ"ש כי לנאשם יש כסף מוחבא ולהציג בפני ביהמ"ש מה נעשה באותם הכספים אחרי שמזרחי החזיר את הסכומים המסוימים לנפגעים. "חלק בוזבז, הוא קנה וילות ומכוניות ונסע לחו"ל ובסוף נשאר סכום לא מבוטל שאין לו הסבר", טען נציג התביעה.

התובע ציין כי בכוונת התביעה להציג טבלה המעידה על רמת החיים של מזרחי באמצעות הוצאותיו בכרטיסי אשראי ולדבריו מדובר בטבלה מסוכמת שתוצג בפני הסניגורים ואם הם יאשרו אותה היא תוצג כטבלה מוגמרת.

לדבריו, גם אם קיימת במקרה הנדון חרטה הרי שזו לא נכונה מאחר ועדיין במקום לתת כסף ולפצות את הנפגעים מזרחי לא עושה זאת ומוכן לשבת בכלא.

השופט ד"ר צבי גורפינקל נעתר לבקשת התביעה וההגנה להעניק להם ארכה של כחודש על מנת לגבש את ראיותיהם טרם השמעת טיעוניהם לעונש. השופט קבע כי ראיות התביעה לעניין העונש יישמעו ביום 23 במאי וביקש מהתביעה לרכז את כל ראיותיה לאותו היום על מנת שניתן יהיה לסיים את שמיעת כל העדים והגשת כל הראיות.

השופט קבע שני מועדים נוספים לשמיעת ראיות ההגנה לעניין העונש לימים 6 ו-25 ביוני. ישיבה נוספת נקבעה ל-27 ביוני לשמיעת הטיעונים לעונש. גזר הדין יינתן ביום 4 ביולי.

השופט נעתר לבקשת ההגנה להפגיש את מזרחי עם ד"ר וייל בין כתלי בית המעצר על מנת לאפשר להגנה להגיש במסגרת ראיותיה בשלב הטיעונים לעונש חוו"ד פסיכאטרית.

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות