אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפרמיירליג תשלם לכל קבוצה שיורדת ליגה - 60 מיליון ליש"ט צילום: איי אף פי

הפרמיירליג תשלם לכל קבוצה שיורדת ליגה - 60 מיליון ליש"ט

קבוצות הפרמיירליג אישרו כי מהעונה הבאה מענקי הירידה מהליגה, "דמי מצנח" יעמדו על יותר מ-60 מיליון ליש"ט בסך הכל - עלייה של 25% מדמי המצנח בתקופה של הסכם זכויות השידור הנוכחי

18.04.2013, 14:20 | סוכנויות הידיעות

קבוצות הפרמיירליג אישרו כי מהעונה הבאה מענקי הירידה מהליגה, "דמי מצנח" יעמדו על יותר מ-60 מיליון ליש"ט בסך הכל - עלייה של 25% מדמי המצנח בתקופה של הסכם זכויות השידור הנוכחי.

קראו עוד בכלכליסט

קארדיף סיטי חוגגת עלייה. מובטחים לה לפחות 100 מיליון ליש"ט, צילום: אימג קארדיף סיטי חוגגת עלייה. מובטחים לה לפחות 100 מיליון ליש"ט | צילום: אימג'בנק, Gettyimages קארדיף סיטי חוגגת עלייה. מובטחים לה לפחות 100 מיליון ליש"ט, צילום: אימג

בעונה הבאה נכנס הסכם זכויות שידור חדש הגבוה ב-75% מההסכם הקודם (ושווים יותר מ-5 מיליארד ליש"ט)  - כך שקבוצות שירדו ליגה מהעונה הבאה יהנו מהקצבה שנתית ענקית מהפרמיירליג מה שיסייע לה לעמוד בהוצאות הגבוהות להכנסות נמוכות בהרבה בפוטבול ליג, ארגון הליגות הנמוכות באנגליה. זה אומר שקבוצה שתסיים במקום האחרון בליגה בטבלת ההכנסות מזכויות שידור תקבל לפחות 45 מיליון ליש"ט מזכויות שידור. כיום ההכנסה המובטחת לכל קבוצת פרמיירליג היא בערך 40 מיליון ליש"ט.

בפוטבול ליג מתנגדים לדמי המצנח הגבוהים הרבה יותר  וחוששים כי זה יהרוס את האיזון ויגרום ליצירת קבוצות על שיעלו לפרמיירליג על חשבון קבוצות הפוטבול ליג.  

המענקים צפויים להתחלק על-פני תקופת זמן של ארבע שנים, כשבמידה והיורדת חוזרת לפרמיירליג במהלך עונות אלו - מענקי הירידה יבוטלו.

תחת הסכמי מענקי הירידה הנוכחיים, קבוצות שיורדות מקבלות 48 מיליון ליש"ט במשך ארבע שנים. בהסכמים הקודמים, עמד הסכום על 32 מיליון ליש"ט (שחולקו על-פני שנתיים בלבד). תוכנית מענקי ירידה החלה בפרמיירליג ב-2006/07.

הבעלים של רושדייל וברנסלי מהפוטבול ליג אמרו שדמי המצנח הם "תואר לכישלון"

קית' היל, המנג'ר של רושדייל אמר: "הקבוצות לא צריכות את התשלומים האלה. הם משקיעות 8 מיליון ליש"ט כדי להחליף שחקן שהם הוציאו 2 מיליון ליש"ט עליו. זה פוגע בכדורגל ומכעיס אותי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות