אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לפיד ופישר החליטו על הקמת ועדה לבחינת סוגית הסדרי החוב

לפיד ופישר החליטו על הקמת ועדה לבחינת סוגית הסדרי החוב

החלטה זו של שר האוצר ונגיד בנק ישראל מגיעה בעקבות הדיונים שהתקיימו השבוע על הסדר החוב בין בנק לאומי וחברת גנדן שבשליטת נוחי דנקנר והודעת בנק לאומי מהיום על ביטול הסדר החוב

19.04.2013, 19:56 | תומר אביטל

בעקבות הדיונים שהתקיימו השבוע על הסדר החוב בין בנק לאומי לבין חברת גנדן שבשליטת נוחי דנקנר והודעת בנק לאומי מהיום על ביטול הסדר החוב החליטו שר האוצר יאיר לפיד ונגיד בנק ישראל הפרופ' סטנלי פישר על הקמת ועדה שתבחן את סוגיית הסדרי החוב במשק שתביא את המלצותיה בפני שר האוצר ונגיד בנק ישראל. הרכב הוועדה יסוכם בתחילת השבוע בין השניים.

קראו עוד בכלכליסט

 "העסקה לפיה אלשטיין ישקיע כספים נוספים בגנדן, תקפה שרירה וקיימת" - כך מסר היום (ו') יו"ר קונצרן אי.די.בי נוחי דנקנר, בתגובה לדברי מנכ"לית בנק לאומי רקפת רוסק עמינח, שאמרה כי הסיכויים למימוש עסקת אלשטיין-גנדן אפסיים.

המבקר: 94 הסדרי חוב נערכו בשוק האג"ח בין השנים 2008 ו-2011 מדובר בסכום כולל של כ-21 מיליארד שקל; בשנת 2011 ניתנו כ-72% מהאשראי הבנקאי לציבור ל-2% בלבד מהלווים תומר אביטל, 8 תגובותלכתבה המלאה

דנקנר אמר עוד, כי "בתחילת השבוע הקרוב אני אמור להיפגש עם אדוארדו אלשטיין לצורך קידומה המהיר של העיסקה. נציגות מחזיקי האג"ח של אי.די.בי אחזקות קיבלה עדכון לגבי כל המהלכים בנושא זה, הנעשים בתיאום מלא עימה. אנו משוכנעים שגם עם הבנקים לאומי ומזרחי נגיע למתווה שיהיה מוסכם עליהם, ושבמסגרתו הבנקים יוכלו לקבל את מלוא החובות כלפיהם".

דנקנר ייצא מחר לארגנטינה לפגישה דחופה עם אדוארדו אלשטיין בנסיון לזרז את מימוש האופציה להשקעה של 75 מיליון דולר בגנדן. אופציה זו מותנית כאמור בהסדר מול לאומי ומזרחי.

רקפת רוסק עמינח, מנכ"לית בנק לאומי ונוחי דנקנר, יו"ר אי.די.בי, צילום: עמית שעל, צביקה טישלר רקפת רוסק עמינח, מנכ"לית בנק לאומי ונוחי דנקנר, יו"ר אי.די.בי | צילום: עמית שעל, צביקה טישלר רקפת רוסק עמינח, מנכ"לית בנק לאומי ונוחי דנקנר, יו"ר אי.די.בי, צילום: עמית שעל, צביקה טישלר

הודעתו של נוחי דנקנר מגיעה לאחר שמוקדם יותר היום ביטל דירקטוריון בנק לאומי סופית את המיתווה העקרוני של הסדר החוב שהושג מול נוחי דנקנר ואדוארדו אלשטיין לגבי חובה של חברת גנדן לבנק. בהודעה שהוציא הבנק לאחר ישיבת הדירקטוריון נאמר כי המנכ"לית רקפת רוסק עמינח הנחתה את הצוות המקצועי העוסק בנושא בבנק, לפעול למיצוי כל האפשרויות לגביית החוב.

דנקנר ינסה הגיע למיתווה חדש ומהיר מול הבנק. מקורבים לאידיבי מסרו היום כי אלשטיין עומד מאחורי העיסקה ורוצה לעשות אותה. אי.די.בי תנסה להגיע למיתווה להסדר חדש מול לאומי. הבנקים האחרים יחליטו בימים הקרובים באילו צעדים לנקוט.

רוסק עמינח הודיעה כי לאור ההתפתחויות בשבוע האחרון אפסו הסיכויים להתממשות עסקת אלשטיין-גנדן, מאחר שכחלק מהתנאים להשקעת אלשטיין בגנדן נדרשו מכלול הסדרים במערכת הבנקאית והפיננסית (הסדר באי.די.בי אחזקות ובחובות הפרטיים של דנקנר בחברת טומהוק), אשר להערכת הבנק אינם ניתנים למימוש. כתוצאה מכך המיתווה התייתר ואיננו עומד על הפרק. הבנק עידכן את הפיקוח על הבנקים בנושא.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות