אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעלי המניות יתבקשו לאשר צ'ק פתוח למנכ"ל סאטקום צילום: יובל חן

בעלי המניות יתבקשו לאשר צ'ק פתוח למנכ"ל סאטקום

דירקטוריון סאטקום מערכות שבשליטת שאול אלוביץ' ובנו אור מבקש מבעלי המניות לאשר בונוס שנתי לדן זייצ'ק, מבלי לפרט את היקף היעדים שעל פיהם ייגזר גובהו של הבונוס

21.04.2013, 08:47 | ערן סוקול

חברת סאטקום מערכות שבשליטת משפחת אלוביץ' הודיעה ביום חמישי על זימון אסיפה כללית של בעלי המניות. דירקטוריון ספקית שירותי התקשורת הלוויינית יבקש מבעלי המניות לאשר מחדש את מינוים של בעל השליטה בחברה שאול אלוביץ' ובנו אור כדירקטורים. בנוסף, הם יידרשו לאשר את אופן מדידת גובה הבונוס שיקבל המנכ"ל דן זייצ'ק.

הבונוס של זייצ'ק - עד 525 אלף שקל - מותנה בעמידה בשלושה יעדים הכוללים רווח, תזרים מזומנים והכנסות החברה בתחום Global Data Networks. למעשה, החברה מתארת עבור בעלי המניות בפרטי פרטים את שיעור השפעת העמידה ביעדים השונים על גובה הבונוס של זייצ'ק, אולם אינה חושפת את היקף היעדים עצמם, מלבד זאת שהבונוס ישולם רק בתנאי שזייצ'ק יצליח להביא את החברה שרשמה הפסד של 12 מיליון דולר בשלוש השנים האחרונות לרווח (לפני מס) של 1.7 מיליון דולר לפחות.

שאול אלוביץ שאול אלוביץ' | צילום: יובל חן שאול אלוביץ

עלות שכרו של זייצ'ק ב־2012 עמדה על 925 אלף שקל. מאז נכנס לתפקידו בפברואר אותה שנה, זייצ'ק הצליח להוביל את החברה לצמצום של יותר מ־30% בהפסדיה לעומת 2011, לכ־4.8 מיליון דולר, אולם הדרך עד לרווח של 1.7 מיליון דולר עוד ארוכה ואפילו נראית כרגע לא ריאלית.

הפעם אחרונה שסאטקום דיווחה על רווח היתה ב־2009, אז עמד הרווח הנקי שלה על 8.6 מיליון דולר. מאז הכנסות החברה צנחו ב־25% ועלות ייצור ההכנסות גדלה ביותר מ־10%. אולם דבר אחד כמעט ולא השתנה: הוצאות המכירה שיווק הנהלה וכלליות, המורכבות בעיקר מעלות שכר עובדי החברה, ירדה במעט יותר מ־1% בלבד. נכון לתחילת 2013, העסיקה סאטקום 109 עובדים שעלות שכרם הכוללת ב־2012 עמדה על כ־31 מיליון שקל. לצערם של בעלי המניות, הם אלו שנאלצים לממן את החגיגה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות