אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתניהו: אנחנו נגד עליהום על אנשי עסקים - אבל גם נגד מונופולים וקרטלים צילום: אי פי איי

נתניהו: אנחנו נגד עליהום על אנשי עסקים - אבל גם נגד מונופולים וקרטלים

הממשלה אישרה החלת דין הרציפות בהצעת חוק הריכוזיות, כך שהכנסת תוכל להמשיך ולדון בה בצורה מואצת. ועדת הכספים צפויה לדון בו בשבוע הבא

21.04.2013, 13:58 | תומר אביטל

לפני אישור דין רציפות על הצעת החוק לקידום התחרות ולצמצום הריכוזיות הכריז נתניהו כי "יש עליהום על אנשי עסקים ואנחנו נגד זה. אנחנו מאוד מעריכים את הסקטור העסקי ורוצים לעודד אותו. בכל העולם מתחרים עליהם עליהם ורוצים אותם".

קראו עוד בכלכליסט

עם זאת הוסיף רה"מ "אנחנו בעד תחרות ככל שניתן ואנחנו נגד מונופולים וקרטלים. את התחרות הזאת מבצעים נשות ואנשי עסקים. הערך המוסף הכלכלי לא מיוצר בעיקרו על ידי הממשלה או חברות ממשלתיות". הוא אמר כי "אנו לא רוצים לדכא את היזמות ואת התחרות, ולא רוצים לדכא את היזמות והיזמים. בסופו של דבר זאת הכלכלה שלנו, הם מושכים את העגלה של כולנו, הם מביאים ערך מוסף, הם לוקחים סיכונים".

הממשלה אישרה את החלת דין הרציפות על הצעת החוק

השרים אישרו בהמשך את החלת דין רציפות על הצעת החוק לקידום התחרות ולצמצום הריכוזיות במשק. כך הכנסת תוכל להמשיך ולדון בו בצורה מואצת במקום להעבירו תהליך אישור מחודש. הממשלה מעוניינת לאשר את חוק הריכוזיות במהלך מושב הקיץ שייפתח השבוע.

החוק, שיגביל חברות בעלות מבנים פירמידיאליים, יכפה הפרדה בין נכסים ריאליים ופיננסיים, יחזק את הממשל התאגידי ויקשיח את תנאי ההפרטה של נכסי מדינה, אושר בקריאה ראשונה ביולי 2012 על ידי הכנסת ה־18. אלא שעקב הקדמת הבחירות, הדיונים בו והכנתו לקריאה שנייה ושלישית הוקפאו במהרה.

ניסן סלומינסקי, יו"ר ועדת הכספים. "חשיבות עצומה", צילום: אלכס קולומויסקי ניסן סלומינסקי, יו"ר ועדת הכספים. "חשיבות עצומה" | צילום: אלכס קולומויסקי ניסן סלומינסקי, יו"ר ועדת הכספים. "חשיבות עצומה", צילום: אלכס קולומויסקי

אישור החוק הוא אחת מהבטחות הבחירות של יו"ר יש עתיד יאיר לפיד ויו"ר הבית היהודי נפתלי בנט שמעודדים את קידומו המהיר. בנט אף מבקש להקשיח את החוק (למשל, דרך צמצום פרק הזמן להפרדת נכסים משש לארבע שנים) ומציע כי יאושר במקביל לדיוני התקציב. סעיפי החוק עצמם יידונו ככל הנראה כבר בשבוע הבא בוועדת הכספים. יו"ר הוועדה ניסן סלומינסקי אמר ל"כלכליסט" בשבוע שעבר כי הוא רואה בחוק חשיבות עצומה כי יאפשר הפחתת מחירים. לדבריו, הוא שוקל לאשר את החוק בחלקים ובהדרגה כדי שלא לעכב את יישומו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות15 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
אין משמעות למושג "לקיחת סיכון"
אם כאשר הסיכון מתממש, הכל מחליק מעל הטייקון התורן כמו טפלון והוא ממשיך בשלו באותה שיטה. איזה סיכונים לקחו תשובה בן-דב או דנקנר? במה הם נפגעו מהקריסות? כלום. מילא אם טייקונים היו מהמרים עם כספים של אנשים אחרים שנותנים להם את כספם במודע ומתוך הסכם ברור איך לחלק רווחים או הפסדים. אבל רוב הכסף הזה הם כספי-עדר שנגרר להימורים הללו בעל כורחו בלי שום כוונה או רצון להשתתף בהם, ובלי שום השפעה על חלוקת הרווחים או ההפסדים.
21.04.13
לכל התגובות