אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמות רוכשת את בניין HP ביהוד תמורת 236 מיליון שקל צילום: עמית שעל

נחשף בכלכליסט

אמות רוכשת את בניין HP ביהוד תמורת 236 מיליון שקל

המכרז נעשה בשיטת "מכור ושכור" שבו HP מתחייבת שלאחר שתעביר את הבעלות על המתחם, היא תשכור אותו לשבע שנים לפחות

21.04.2013, 10:50 | אסף גלעד

אמות שבשליטת אלוני חץ הודיעה הבוקר (א') על רכישת שלושת בנייני חברת HP ביהוד תמורת 236 מיליון שקל. שלושת הבניינים המהווים את הקמפוס ההיסטורי של מרקורי הישראלית שנרכשה על ידי HP, הם בני 4 עד 8 קומות, והם משתרעים על פני שטח כולל של כ-22 אלף מ"ר, ובנויים מעל חניונים בשטח של כ-23 אלף מ"ר. המכירה נחשפה לראשונה ב"כלכליסט" ונדרשו כשלושה חודשים נוספים עד להשלמתה.

המכרז נעשה בשיטת "מכור ושכור" (Sale & Lease), שבו HP מתחייבת שלאחר שתעביר את הבעלות על המתחם, היא תשכור אותו לשבע שנים לפחות. ל-HP עומדת האפשרות להאריך את תקופת השכירות תחילה ב-3 שנים ולאחר מכן ב-4 שנים נוספות, כאשר בכל אחד מהמועדים יועלו דמי השכירות בשיעור ריאלי של 5%. המודל הפך נפוץ בקרב חברות הייטק בעולם, משום שהוא נחשב ליעיל יותר כלכלית לעומת בעלות על הנכס.

מתחם HP ביהוד, צילום: עמית שעל מתחם HP ביהוד | צילום: עמית שעל מתחם HP ביהוד, צילום: עמית שעל

HP הקימה ביהוד קמפוס בן שלושה מבנים, שהאחרון והגדול מביניהם נחנך ב-2008 בהשקעה של 85 מיליון שקל. בקמפוס עובדים כ־1,200 עובדים מתוך 6,500 מעובדי HP בישראל.

ההכנסות נטו עבור אמות יסתכמו ב- 18.5 מיליון שקל בשנה, בכלל זה דמי שכירות חודשיים בסך של 60 שקל למט"ר ועוד 370 שקל למקום חנייה אחד.

HP נסחרת כיום בשווי של 38 מיליארד דולר, ולאחר ירידה מתמשכת בערכה, עלתה מנייתה בכ- 30% מאז תחילת השנה.

מ HP נמסר: "מעת לעת, בוחנת חברת HP את הכדאיות הכלכלית הנוגעת לאחזקת המתחמים המצויים בבעלותה ברחבי העולם. במסגרת זו נבחנה בתקופה האחרונה גם הכדאיות הכלכלית באחזקת המתחם ביהוד, והוחלט למכור מתחם זה בשיטת "מכירה ושכירות" (Sell and Lease-back) לחברת אמות. יצוין כי HP העולמית רואה בפעילות בישראל בכלל, ובמרכז הפיתוח ביהוד בפרט, נכסים אסטרטגיים המהווים בסיס להצלחתה, וכי החברה מחויבת להמשיך להשקיע ולהרחיב את פעילויותיה בישראל".

סגרו את העסקה משרד יועצי הנדל"ן אינטר ישראל שותפתה של קושמן וויקפילד העולמית. את HP ייצגו עורכי הדין אמנון שורק, רונן ירדני והילה ברזילי ממשרד המבורגר עברון. את אמות השקעות ייצגו עורכות הדין מיכל פקטור ואתי דולבר ממשרד פישר, בכר וחן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות