אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הליך הורדת דמי הקישוריות בטלפון הקווי מתארך צילום: נמרוד גליקמן

הליך הורדת דמי הקישוריות בטלפון הקווי מתארך

משרד התקשורת דחה בכמה שבועות את המועד האחרון שבו החברות בענף יוכלו להגיש את תגובתן לתוכניתו להורדת דמי הקישוריות בשיחה לטלפון הנייד

21.04.2013, 21:53 | אופיר דור

משרד התקשורת דחה בכמה שבועות את המועד האחרון שבו החברות בענף יוכלו להגיש את תגובתן לתוכניתו להורדת דמי הקישוריות בשיחה לטלפון הנייד.

בהתבסס על העבודה שהגישה חברת הייעוץ הבינלאומית פרונטיר, הודיע משרד התקשורת כבר בסוף פברואר על כוונתו להוריד את מחיר דמי הקישוריות ב-70%, מ-3.5 אגורות בממוצע לאגורה אחת בלבד. 

קראו עוד בכלכליסט

המרוויחות הגדולות מהורדת הקישוריות יהיו חברות הסלולר שמעבירות תשלום לבזק ו-HOT בעבור שיחות שמוציאים לקוחותיהן לטלפון קווי. הצרכן לא יושפע מצעד זה, מאחר שגם כך הוא משלם כבר זמן רב מחיר קבוע לכל היעדים על שיחה מהסלולר, כך שהחברות הן אלו שסופגות את מחיר הקישוריות.

שר התקשורת גלעד ארדן, צילום: נמרוד גליקמן שר התקשורת גלעד ארדן | צילום: נמרוד גליקמן שר התקשורת גלעד ארדן, צילום: נמרוד גליקמן

הדחייה מגיעה גם לאור הבקשות של כמה מחברות התקשורת לאפשר להן יותר זמן להתכונן לשימוע המורכב. חלק מהחברות טענו כי משרד התקשורת לא הציג בפניהן את כל החישובים הרלבנטיים העומדים מאחורי ההחלטה להפחית את דמי הקישוריות.

בדו"חות בזק ל-2012 טענה החברה כי להורדת הקישוריות לא תהיה השפעה מהותית על תוצאותיה. זאת, מאחר שההשפעה תתקזז ברמת הקבוצה, כשבזק הקווית אמנם תפסיד מהמהלך אך החברה הבת פלאפון תרוויח ממנו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות