אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אספן במו"מ לרכישת נכס בהולנד ב-78 מיליון שקל צילום: אוראל כהן

אספן במו"מ לרכישת נכס בהולנד ב-78 מיליון שקל

חברת הנדל"ן המניב שבשליטת רוני צארום מנהלת מו"מ מתקדם לרכישת מרכז לוגיסטי בעיר הופדורפ שבהולנד. הנכס מושכר ל- 14 שנה לספקית אביזרי התעופה בתשואה ברוטו של כ-9%

22.04.2013, 15:41 | אסף גילעם
חברת הנדל"ן המניב שבשליטת רוני צארום חוזרת לרכוש. הבוקר (ב') דיווחה אספן גרופ כי חברה בת בבעלות מלאה שלה מנהלת מו"מ מתקדם לרכישת מרכז לוגיסטי בעיר הופדורפ שבהולנד בתמורה ל-16.5 מיליון יורו (כ-78.3 מיליון שקל).

הנכס הנרכש הינו מרכז לוגיסטי המושכר לחברת פוקר ספקית שירותים וחלקים לתעשיית החלל והתעופה, לתקופה של 14 שנים, עם 3 אופציות להארכה בנות 5 שנים כל אחת. דמי השכירות השנתיים מסתכמים לסך של כ-1.5 מיליון יורו (כ-7.1 מיליון שקל) המשקפים תשואה ברוטו של כ-9% על מחיר הרכישה. דמי השכירות צמודים מדי שנה למדד המחירים ההולנדי עד לתקרה הקבועה בהסכם השכירות.

רוני צארום, צילום: אוראל כהן רוני צארום | צילום: אוראל כהן רוני צארום, צילום: אוראל כהן

לצורך הרכישה, מנהלת אספן גרופ מו"מ עם מוסד בנקאי בהולנד לקבלת מימון של כ-12.3 מיליון יורו (כ- 58.3 מיליון שקל), כאשר היתרה תמומן ממשאביה העצמיים של החברה. מדובר על שיעור מינוף של כ-74.5%. אספן מעריכה, כי ההסכם ייחתם בשבועות הקרובים.

בחצי השנה האחרונה דיווחה אספן על ארבעה מימושים בהיקף כולל של כ- 220 מיליון שקל הצפויים להניב לחברה תזרים מזומנים חופשי בהיקף של כ- 114 מיליון שקל, שנועדו בין היתר להוריד את רמת המינוף הגובה ולהגדיל את רמת הנזילות שלה. מדובר על עסקאות למכירת מבני תעשיה בצפון הארץ ולמכירת מקבץ דיור בחיפה, וכן על העסקה המתגבשת, עליה דיווחה החברה בשבוע שעבר, למכירת המרכז הלוגיסטי של רשת האופנה טומי הילפיגר בהולנד תמורת כ-130 מיליון שקל.

בחודש דצמבר השלימה אספן גרופ הנפקה ציבורית של איגרות חוב, במסגרתה גייסה החברה סכום של כ- 103 מיליון שקל.

אספן גרופ פועלת בתחום הנדל"ן המניב בישראל ובחו"ל, בעיקר בגרמניה, שוויץ והולנד, הרחיבה משמעותית את תיק הנכסים שלה בשנים האחרונות ונכון לסוף חודש דצמבר 2012 היא מחזיקה בנדל"ן להשקעה בהיקף של כ- 1.55 מיליארד שקל.

בחודש שעבר ניסתה אספן לנצל את המצוקה של חברת הנדל"ן חבס הנמצאת במו"מ להסדר עם נושיה. הצעתה אספן למחזיקי איגרות החוב של חבס, שלא התקבלה, היתה במטרה שאלו לא יאבדו את הנכס העיקרי של החברה, החזקות חבס ב-NSI. על פי מתווה ההסדר המוצע, תעניק אספן גרופ לחבס הלוואה של 5 מיליון יורו בריבית שנתית של 12%, כאשר הלוואה זו תחליף הלוואה קיימת של חבס שלא נפרעה והיתה עשויה להביא לאובדן הנכס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות