אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל סולתם עמוס מתן מונה למנכ"ל אירונאוטיקס צילום: אירונאוטיקס

בלעדי לכלכליסט

מנכ"ל סולתם עמוס מתן מונה למנכ"ל אירונאוטיקס

אחרי יותר משנה מינתה יצרנית כלי הטיס הלא־מאוישים מנכ"ל קבוע. וועדת האיתור כללה נציגים מהקרנות בעלות השליטה באירונאוטיקס

23.04.2013, 06:55 | גולן חזני

אחרי יותר משנה שבה התפקיד לא אויש, מינתה אתמול אירונאוטיקס את עמוס מתן לתפקיד מנכ"ל החברה, כך נודע ל"כלכליסט". מתן הודיע אתמול על עזיבת תפקידו כמנכ"ל חברת סולתם.  

קראו עוד בכלכליסט

מתן, אל"מ במיל' בחיל התותחנים, מונה למנכ"ל סולתם ב־2010, אחרי שנרכשה על ידי אלביט מערכות. לפני כחצי שנה התמודד מתן על תפקיד ראש חטיבת היבשה של אלביט מערכות, אולם לתפקיד מונה אל"מ אודי ורד.

מתן נבחר לתפקיד על ידי ועדת איתור של בראשות יו"ר החברה, מפקד חיל האוויר לשעבר איתן בן אליהו. בוועדה היו חברים גם נציגי שלוש הקרנות השולטות באירונאוטיקס: ויולה, בראשית ו־KCPS.

בנובמבר האחרון מונה סמי תותח, מנהל שותף בקרן ויולה, לתפקיד המנכ"ל הזמני באירונאוטיקס. המינוי בא לאחר פרישתו של אבי לאומי, מייסד ומנכ"ל החברה.

מזל"ט של אירונאוטיקס מזל"ט של אירונאוטיקס מזל"ט של אירונאוטיקס

אירונאוטיקס נקלעה לקשיים ועל פי הערכות סיימה את 2012 בהפסד של 20 מיליון דולר.

המשימות המרכזיות של מתן תהיה לשנות את מבנה הנהלים הפנימיים באירונאוטיקס ולנסות לאושש את החברה באמצעות הגברת השיווק בחו"ל ופיתוח קשרים במדינות בהן אין לחברה נוכחות.

אירונאוטיקס, העוסקת בעיקר בייצור כלי טיס בלתי מאוישים, פיטרה לפני כחצי שנה 130 מתוך כ־680 עובדיה. החברה הגיעה להסכם עם הבנקים הנושים, בנק הפועלים ובנק דיסקונט, על פריסת חובותיה למספר שנים, בתום מו"מ שאותו הובילה אסנת רונן, מנהלת־שותפה לשעבר בויולה.

דוברת אלביט מערכות אישרה את עזיבתו של מתן. "אנו מאחלים לו הצלחה בדרכו החדשה ומודים לו על תרומתו לחברה", נמסר מאלביט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות