אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התעשייה האווירית תייצר כנפיים למטוס הקרב F-35 של לוקהיד מרטין צילום: בלומברג

התעשייה האווירית תייצר כנפיים למטוס הקרב F-35 של לוקהיד מרטין

תע"א תתחיל לספק את הכנפיים בשנת 2015. משך החוזה הוא לתקופה של 10-15 שנים, עם פוטנציאל מכירות של 2.5 מיליארד דולר

23.04.2013, 11:19 | הדר קנה
התעשייה האווירית חתמה על חוזה עם החברה האמריקאית לוקהיד מרטין לייצר כנפיים למטוס הקרב F-35. התעשייה האווירית תתחיל לספק את הכנפיים בשנת 2015. משך החוזה הוא לתקופה של 10-15 שנים, עם פוטנציאל מכירות של 2.5 מיליארד דולר.

לוקהיד מרטין היא חברה גלובלית, העוסקת במחקר, תכנון, פיתוח, ייצור, שילוב ותמיכה של מערכות, מוצרים ושירותים בטכנולוגיה עילית. החברה מעסיקה כ-120,000 עובדים ברחבי העולם, והיקף המכירות שלה בשנת 2012 עמד על כ-47.2 מיליארד דולר.

F-35 של לוקהיד מרטין, צילום: בלומברג F-35 של לוקהיד מרטין | צילום: בלומברג F-35 של לוקהיד מרטין, צילום: בלומברג

שתי החברות החלו לאחרונה בהתקנה של קו ייצור בתע"א לבניית כנפי המטוס. התע"א תשקיע במערכות וטכנולוגיות מתקדמות הנדרשות לביצוע הפרויקט.

יוסי וייס, מנכ"ל תע"א אמר: "הסכם זה מהווה נקודת ציון חשובה עבור התע"א ומבטיח את מעורבותה של התע"א במטוסי הקרב המתקדמים. אני מברך על חיזוק הקשר עם לוקהיד מרטין, יצרן מטוסים חשוב ומוביל בעולם".

יוסי מלמד, מנהל מפעל להב בחטיבת כלי טייס צבאיים של התע"א, אמר כי: "לתע"א ניסיון רב ומיומנות בייצור כנפיים, אנו מייצרים כנפיים למטוסי F-16 מתוצרת לוקהיד מרטין, ולמטוסי- 38-T עבור חיל האוויר האמריקאי".

"הסכם זה הינו ציון דרך חשוב בשותפות שיש לנו עם התעשייה האווירית", מציין סטיב אובריאן, סגן נשיא לפיתוח עסקי של תוכנית מטוס ה-F-35 בלוקהיד מרטין. "התעשייה האווירית מספקת מזה שנים רכיבים חיוניים לשלל הפלטפורמות של לוקהיד מרטין. השתתפותה בתוכנית מטוס ה-F-35 היא התפתחות טבעית ביחסינו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות