אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
העברות כספים בקופות הגמל צילום: ישראל הדרי

העברות כספים בקופות הגמל

רגע לפני המיזוג: דש לא מפסיק לדמם

24.04.2013, 08:12 | אסף גילעם

רגע לפני המיזוג עם מיטב, בית ההשקעות דש לא הצליח לשנות את המומנטום השלילי בגמל. מסיכום העברות כספים בין הגופים המנהלים את כספי הגמל וההשתלמות עולה כי ברבעון הראשון של השנה בלבד איבד דש 525 מיליון שקל למתחרים.

זרימת הכספים המסיבית, יחד עם מחזורי המסחר הדלילים בבורסה, הקשתו על דש להציג ביצועים חזקים. דש תגמולים, הקופה הגדולה של בית ההשקעות, הציגה את את התשואה החלשה ביותר מתחילת השנה מבין הקופות - 1.87% - ואף היתה היחידה שרשמה תשואה שלילית במרץ.

זליגת הכספים מדש, שהחלה בשלהי 2011, הגיעה לשיא ב-2012, אז איבד דש למתחרים לא פחות מ־1.63 מיליארד שקל.

מהצד השני, בית ההשקעות אלטשולר שחם ממשיך לגייס על חשבון המתחרים בקצב גבוה. במרץ לבדו זכה בית ההשקעות להעברות בהיקף של 533 מיליון שקל, שהצטברו לסכום מרשים של 1.64 מיליארד שקל ברבעון הראשון של 2013. אלטשולר שחם נמצא כעת במרחק של 20 מיליון שקל בלבד מהמקום הרביעי בענף בהיקף נכסים.

ילין לפידות, שהציג בעקביות בשנים האחרונות ביצועים חזקים בשוק ההון, וזכה לגיוסים מכובדים בשנה וחצי החולפת, נהנה מגיוסים של 445 מיליון שקל ברבעון הראשון. בחודש שעבר גייסו בילין לפידות 165 מיליון שקל, שהעבירו את הנכסים המנוהלים שלהם לראשונה יותר ל־10 מיליארד שקל בנכסים.

מנגד, בגזרת בתי ההשקעות הקטנים, אנליסט שהציג תשואות נמוכות ב־2012, ממשיך לאבד גובה, עת שחווה מעבר של כ־181 מיליון שקל מקופות הגמל וקרנות ההשתלמות לטובת המתחרים. הדבר הוביל לנכסי הגמל של בית ההשקעות לרדת שוב אל מתחת לרף 5 מיליארד השקלים, שאותו לא הצליחה לעבור באופן מהותי בשנים האחרונות.

אילן רביב, מנכ"ל מיטב דש, צילום: ישראל הדרי אילן רביב, מנכ"ל מיטב דש | צילום: ישראל הדרי אילן רביב, מנכ"ל מיטב דש, צילום: ישראל הדרי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות