אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארגון זכויות בע"ח PETA רכש מניות כדי להגן על הדולפינים צילום: אביעד שיינין

ארגון זכויות בע"ח PETA רכש מניות כדי להגן על הדולפינים

הארגון הבינלאומי רכש 80 ממניות רשת פארקי המים SeaWorld כדי שנציגיו יוכלו להשתתף באסיפות בעלי המניות ולהשפיע על החלטות הרשת, המציעה באתריה הופעות בהשתתפות חיות

24.04.2013, 12:42 | סוכנויות הידיעות

הארגון הבינלאומי לזכויות בעלי חיים, PETA, רכש 80 ממניות רשת פארקי המים SeaWorld בתמורה ליותר מ-2,200 דולר, בהנפקה הראשונה לציבור שערכה הרשת בשבוע שעבר, כך מסר דובר הארגון

מנהלי PETA סבורים כי המהלך יאפשר להם להשתתף באסיפות בעלי המניות ולהשפיע על החלטות הרשת, המציעה באתריה הופעות בהשתתפות חיות. בעבר נלחם PETA בתוכניות הרבייה של הרשת והוא קורא לרשת לשחרר את הלווייתנים והדולפינים שהיא מחזיקה באתריה ושבהם היא משתמשת להופעותיה.

דואגים לדולפינים, צילום: אביעד שיינין דואגים לדולפינים | צילום: אביעד שיינין דואגים לדולפינים, צילום: אביעד שיינין

כמו כן, נתגלה כי הארגון שנלחם למען זכויות בעלי חיים ברחבי העולם, דרש מרשות ניירות הערך האמריקאית להחיל על SeaWorld את החוק האוסר על השימוש בחיות אקזוטיות למטרות שיווקיות. הבקשה הוגשה לאחר שהרשת הביאה לבורסת ניו יורק מספר פינגווינים כאשר נציגיה הוזמנו לצלצל בפעמון הפתיחה של קומת המסחר.

"חיות בשבי גם כך חשופות למחלות, שלא לדבר על הבאתן למקומות צפופים וסואנים מה שמוסיף לחץ ומגביר את הפגיעה בהן", אמר דן מת'יוס, סגן נשיא בכיר של PETA במכתב לרשות. "בורסת ניו יורק הינו מוסד מכובד ועליו להימנע מלתמוך במעשים שבמסגרתם מובלות חיות ממקום למקום ומשמשות כעזרי שיווק".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות