אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ליעד אגמון גייס 2 מיליון דולר מאריק שמידט ובסמר לסטארט-אפ חדש צילום: אוראל כהן

ליעד אגמון גייס 2 מיליון דולר מאריק שמידט ובסמר לסטארט-אפ חדש

היזם הסדרתי הקים את Dynamic yield, אשר מאפשרת לבעלי אתרי חדשות ומסחר להציג למשתמשים ממשק שעוצב עבורם אישית בהתאם להרגלי הגלישה שלהם

24.04.2013, 14:52 | אסף גלעד

היזם הסדרתי ליעד אגמון (אוניגמה, דלבר) מקים חברה חדשה ומגייס לה 2 מיליון דולר מקרן ההון סיכון בסמר, קרן Innovation Endeavors של יו"ר גוגל אריק שמידט ומהניו-יורק טיימס.

קראו עוד בכלכליסט

החברה שהקים אגמון, Dynamic Yield, מאפשרת לאתרי חדשות ואתרי מסחר אלקטרוני להציג למשתמשים ממשק המותאם אליהם אישית ולהרגלי השימוש שלהם.

Dynamic yield ('תפוקה דינמית' בתרגום חפשי) מספקת לאתרי תוכן ומסחר אלקטרוני קוד תוכנה המאפשר להן להציג למשתמשים ממשקים המותאמים אליהם אישית. היא יכולה להבין, למשל, שמשתמש מסוים אינו נוהג להקליק על גבי פרסומות סטטיות אלא רק פרסומות וידאו, ובכך להציג לו פרסומות שכאלה במקומות בולטים יותר. אם המשתמש רגיל ללחוץ על כפתורי השיתוף בפייסבוק ובטוויטר, הממשק ישים דגש על הכפתורים הללו.

אדם פישר, נציג קרן בסמר שהשקיעה במיזם החדש של אגמון, צילום: עמית שעל אדם פישר, נציג קרן בסמר שהשקיעה במיזם החדש של אגמון | צילום: עמית שעל אדם פישר, נציג קרן בסמר שהשקיעה במיזם החדש של אגמון, צילום: עמית שעל

המערכת של דיינמיק יילד מנתחת את התנהגות המשתמשים באמצעות שכבת אנליזה מתוחכמת ולאחר מכן מסדרת מחדש את הממשק עבור המשתמש במטרה להגדיל את מספר הקלקות על פרסומות ועל דפי-אתר נוספים, מספר השיתופים של תכנים ומספר הרכישות באתרים.

אותו 'סידור מחדש' נעשה ללא מעורבות האתר והצוות הטכני שבו. הוא נעשה במרווח הקצר שבין ההקלקה על הקישור לבין הצגת הדף בפני המשתמש. דיינמיק יילד מספקת את הטכנולוגיה כשירות הנצרך בענן (SaaS). בשלב זה החברה אינה מפרטת את זהות לקוחותיה, אך היא מבצעת כיום מספר ניסויים עם מספר אתרי חדשות גדולים בישראל ובכוונתה לפתוח משרד בניו יורק בעזרת כספי הגיוס. מקורות בענף מעידים כי שיעור ההמרה של משתמשים באתרי הפיילוט עלה בכ- 25% עד 50% באתרים שונים.

יזם הבית של קרן בסמר

אגמון גייס את שני מיליון הדולר מבסמר, קרן בה תפקד כ'יזם הבית' (entrepreneur in residence) בשנים האחרונות לאחר שעזב את הנהלת רשת הקמעונאות האמריקאית Sears. את החברה הקים בתחילת 2012 וכיום היא מונה שישה עובדים וממוקמת במשרדים ברחוב בן יהודה בת"א.

עד 2010 שימש אגמון סגן נשיא בענקית הקמעונאות האמריקאית Sears, והיה הממונה על תחום המדיה הדיגיטלית בחברה למשך כשנה, עד שעזב לחופשה ארוכה. אגמון הגיע לסירס לאחר שמכר לה את חברת הסטארט-אפ דלבר - מנוע חיפוש שעושה שימוש בנתונים מרשתות חברתיות. קודם לכן הקים יחד עם שותפו ישי גרין את חברת אבטחת המידע אוניגמה, ומכר אותה ב-2006 למק'אפי תמורת 20 מיליון דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות