אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מנכ"ל מזרחי-טפחות, אלי יונס: "אפרוש מתפקידי באפריל 2014"

מועצת המנהלים של הבנק מתכוונת להקים בזמן הקרוב ועדה לאיתור מנכ"ל חדש. יונס: "כהונתי כמנכ"ל מזרחי-טפחות היא התקופה הארוכה ביותר שבה שימשתי, אי פעם, בתפקיד ניהולי כלשהו"

24.04.2013, 16:06 | שי סלינס

דרמה בבנק מזרחי-טפחות. מנכ"ל הבנק ב-9 השנים האחרונות, אלי יונס, הודיע היום (ד') בישיבת הדירקטוריון של הבנק, כי אין לו כוונה להמשיך ולכהן בתפקיד, מעבר לתקופת הסכם העבודה הנוכחי שלו, המסתיימת ב-1 באפריל 2014.

קראו עוד בכלכליסט

יונס כתב כי החליט להודיע על עזיבתו כשנה לפני תום תקופת חוזה ההעסקה שלו, על מנת לאפשר לדירקטוריון לקיים תהליך מסודר ומעמיק של איתור ומינוי מנכ"ל חדש, שלא תחת לחץ לוחות זמנים.

יונס התייחס בהודעה של הבנק לעזיבתו וכתב כי "כהונתי כמנכ"ל מזרחי-טפחות היא התקופה הארוכה ביותר שבה שימשתי אי פעם בתפקיד ניהולי כלשהו במגזר הציבורי והעסקי. חילופי ההנהלה ייטיבו עם הבנק ויסייעו לו להמשיך ולהתפתח, באמצעות רעיונות וכוחות חדשים", אמר.

אלי יונס, צילום: אוראל כהן אלי יונס | צילום: אוראל כהן אלי יונס, צילום: אוראל כהן

 

יונס קרא לדירקטוריון להתחיל מוקדם ככל האפשר בתהליך של איתור ומינוי מנכ"ל חדש, על מנת להבטיח רציפות והמשכיות בפעילות הבנק, ולצמצם למינימום את תקופת הביניים ואי-הוודאות.

 

עוד נמסר מהבנק כי מועצת המנהלים של הבנק בראשות משה וידמן החליטה להקים כבר בזמן הקרוב ועדה לאיתור מנהל כללי חדש לבנק.

במכתב ששלח יונס לעובדי הבנק כתב: "ההתחדשות טובה לארגון ותפתח זרם של רעיונות וכיוונים חדשים להתפתחותו. גם לי טוב השינוי".

הרווח הנקי של מזרחי טפחות ב־2012 הסתכם ב־1.08 מיליארד שקל, עלייה של 3.1% לעומת הרווח ב־2011, כך עולה מהדו"חות הכספיים שפרסם הבנק לרבעון הרביעי של 2012 ולשנה כולה. התשואה על ההון שהשיג הבנק בניהולו של יונס עמדה ב־2012 על 13.1%. לשם השוואה, את 2011 סיכם מזרחי טפחות עם תשואה על ההון של 14.6%. הסיבה לירידה נעוצה בצמיחה של 14.9% אשתקד בהון העצמי של הבנק לכ־8.8 מיליארד שקל בסוף דצמבר האחרון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות